Меджліс кримськотатарського народу вважає, що закриття незалежних кримськотатарських ЗМІ на півострові порушує права цього народу як корінних жителів Криму.
"У становлення незалежних кримськотатарських ЗМІ, створених у роки повернення кримськотатарського народу на свою Батьківщину, вкладені величезні зусилля тисяч людей, які усвідомлюють особливу роль ЗМІ рідною мовою у процесі відродження, збереження і розвитку кримськотатарської мови, культури, національних традицій", - йдеться в заяві Меджлісу "Про загрозу закриття незалежних кримськотатарських ЗМІ в Криму", оприлюдненому в неділю.
У Меджлісі підкреслюють, що єдиною причиною припинення з 1 квітня 2015 року мовлення єдиних у світі кримськотатарського телевізійного каналу "ATR", дитячого телевізійного каналу "Лялі" і радіостанції "Мейдан", виходу друкованих видань "Авдет", "Къырым" та інших, діяльності інформаційного агентства "QHA", є відмова влади у перереєструвати їх.
"Керівники та творчі колективи зазначених ЗМІ неодноразово направляли документи для перереєстрації на адресу уповноважених владою органів, але щоразу отримували невмотивовані відмови в продовженні своєї діяльності, - наголошується в заяві.
Автори документу відзначили, що акція "Не вбивайте АТР" проводиться не тільки в Криму, але і в країнах, де проживає кримськотатарська діаспора. Проти дискримінації та загрози закриття незалежних кримськотатарських ЗМІ виступила низка відомих правозахисників, журналістів і громадських діячів Росії.
"Спираючись на статтю 16 Декларації ООН про права корінних народів, передбачає, що "корінні народи мають право створювати свої власні засоби масової інформації на своїх мовах і отримувати доступ до всіх видів засобів масової інформації, що не належать корінним народам, без будь-якої дискримінації", Меджліс кримськотатарського народу, розглядає відмову в перереєстрації незалежних кримськотатарських ЗМІ як порушення законних прав та інтересів кримськотатарського народу. Меджліс кримськотатарського народу закликає всіх співвітчизників та жителів Криму різних національностей спільно захищати невід'ємні права людини і права народів", - йдеться в заяві.
Правозахисники підкреслюють численні порушення прав людини в Криму. Amnesty International у своєму звіті зазначає, що окупаційна влада не змогли розслідувати серію викрадень і тортур своїх критиків, а також проводять безперервну кампанію залякування незгодних. Західні ЗМІ пишуть, що Крим провів рік в умовах окупації і тотальних репресій.
Заява Меджлісу кримськотатарського народу"Про загрозу закриття незалежних кримськотатарських ЗМІ в Криму"Над незалежності ук...
Posted by Qırımtatar Milliy Meclisi on 29 Березень 2015 р.