У повідомленні говориться, що після вступу в силу документа навчання мовою країн Євросоюзу стане можливим тільки до п'ятого класу. Після цього викладання українською мовою буде поступово зростати з 20 до 60% часу занять до дев'ятого класу. Російськомовні діти також зможуть навчатися рідною мовою до п'ятого класу, але після цього не менше 80% занять повинні проходити українською. У МЗС зазначили, що подвійні обмеження стосуються також і інших мов, наприклад білоруськоъ чи ідиш.
"16 січня Верховна рада прийняла закон "Про загальну середню освіту". З жалем констатуємо, що, незважаючи на рекомендації Венеціанської комісії Ради Європи "забезпечити необхідний баланс" у мовній сфері та обіцянки київської влади їх виконати, насправді нічого не змінилося - російська мова в Україні продовжує зазнавати подвійної дискримінації", - зазначено в повідомленні.
В МЗС РФ звернулися в ООН, Раду Європи з проханням дати оцінку новому закону в Україні.
Раніше закон розкритикували в угорській громаді Закарпаття, назвавши закон про середню освіту "черговим кроком до українізації".
Детальніше про те, чому документ, який повинен був змінити все, вийшов нездатним здійснити прорив читайте в статті Інни Совсун "Революція в школі скасовується" для тижневика "Дзеркало тижня.Україна".