Росія веде незаконну бурову діяльність на захоплених українських вишках

Фото
Поділитися
Анексовані вишки на Чорноморському шельфі охороняють озброєні окупанти.

Корабель морської охорони "Григорій Куроп'ятников" провів планове обстеження морської економічної зони України та зафіксував незаконну бурову діяльність російських окупантів в районі газових родовищ поблизу анексованного Криму, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

Представники компетентних служб, міністерств, поліції, прокуратури, а також представники НАК "Нафтогаз України", ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз" і постійний представник президента України в АР Крим проінспектували всіх діючі родовища у північно-західній частині Чорного моря – Штормове, Архангельське, Голіцинське й Одеське, та перевірили близько 20 об'єктів.

Раніше до міжвідомчої групи надійшла інформація про активізацію діяльності окупантів на деяких ділянках Чорноморського шельфу, переміщення анексованих Росією самопідйомних плавучих бурових установок та поставку додаткового обладнання.

"Вкотре зафіксовано наявність озброєних людей, які при наближенні корабля морської охорони займали бойові позиції, а подекуди демонстративно, не ховаючись, наводили зброю в бік корабля. При радіоопитуванні екіпажу бурових платформ, персонал визнав їх належність Російській Федерації та стверджував, що вони перебувають у нейтральних водах, не порушуючи законів. Однак проведення робіт з видобутку газу не підтверджують. У той самий час, фахівцями НАК "Нафтогаз України", ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз" було засвідчено, що на декількох МСП наявне обладнання, яке підтверджує проведення робіт із оновлення, переустановки чи ремонту механізмів та приладів, отже вони використовувались для бурових робіт", - повідомили у ДПСУ.

А на СПБУ "Крим-1" (перейменована "Україна") в Одеському газоконденсатному родовищі екіпаж корабля морської охорони зафіксував процес буріння свердловини.

Українська сторона попередила персонал об'єктів на всіх родовищах про фіксацію правопорушення з їх боку та неприпустимість продовження незаконної діяльності у морській економічній зоні України. Також за результатами обстеження складено акт про виявлені правопорушення, його передано у військову прокуратуру.

У грудні минулого року за результатами інспекції міжвідомчої групи був складений відповідний акт про виявлені правопорушення, який став основою судових позовів, які наразі розглядаються в міжнародних судах.

Тоді СКР "Пытливый" ЧФ Росії не дав можливості кораблю морської охорони наблизитися до інших родовищ, крім Одеського.

У лютому цього року транспортний літак Ан-26 Військово-морських сил України, який здійснював політ в українській морській економічній зоні, обстріляли зі стрілецької зброї з раніше захоплених Росією бурових вишок Одеського газового родовища, повідомив міністр оборони України Степан Полторак.

Літак отримав пошкодження, його екіпаж не постраждав. Після повернення Ан-26 на аеродром, під час огляду літака, на його корпусі знайшли кульовий отвір шириною в 3 см.

У штабі російського ЧФ відкинули звинувачення Міноборони України та заявили про те, що обстрілювали літак з сигнальної зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі