Про це сьогодні пише Майкл Бірнбаум на сторінках Washington Post. Репортер пише, що російська влада обіцяла рівні права для українців, росіян і кримських татар на півострові.
Однак українська мова в школах тепер заборонена, українські державні символи на урядових будівлях замінили на двоголового орла, а російські закони витіснили українські. Через таку тотальну русифікацію захопленого Криму, українці і інші національні меншини побоюються космополітичної задухи. Багато людей залишають свої домівки і тікають на материк чи за кордон.
"Українська православна церква, чиї найвищі ієрархи в Києві, а не в Москві, стала раєм для україномовних людей в Криму, які збираються щонеділі на молитву. Але архієпископ Климент, який очолює церкву на півострові, боїться за своє життя", - йдеться в статті.
"Я прокидаюся в страху, і йду спати в страху", - сказав священик американському журналісту.
За його словами, окупаційна влада закриває українські школи і газети. Єдине, що поки залишилося в Криму, - це церква. Автор статті зауважує, що прихильниками УПЦ КП в Криму є 12% мешканців півострова. В цей же час, священики скаржаться, що після анексії в них відібрали третину храмів.
Президент Володимир Путін пояснив російське вторгнення і анексію Криму "захистом прав росіян". І етнічні росіяни на півострові здебільшого підтримували окупацію. Однак тепер багато хто говорить з меншим захватом про перехід до Росії. Дарія Карпенко із Сімферополя каже, що не бачить майбутнього в "російському" Кримі. В цьому місяці вона продала автомобіль і разом з 2-річною донькою поїхала в Краків до чоловіка-поляка.
"Я почуваюся ніби заскочила в останній потяг. Ми ніколи не планували виїжджати, купили хорошу квартиру, зробили ремонт. Ми купили дорогі меблі. А тепер все це втратили. Мій чоловік працює в ІТ. Тут було 50 компаній, але тепер всі вони зачинилися", - розповіла Карпенко.
Перед анексією Криму Карпенко вела популярний бізнес-блог. Однак в часи окупації вона стала боятися, що спецслужби Росії візьмуться за неї, оскільки деяких її друзів вже допитували. За словами кримчанки, щонайменше 25 її друзів втекли з Криму.
"Люди їдуть щодня. Всі вони інтелігентні, добре освічені. Це середній клас", - сказала вона.
Багато кримчан, навіть ті, хто підтримував анексію, тепер почуваються не зовсім комфортно з новими правилами Росії. Українські мобільні оператори пішли з півострова, а телефонувати родичам і друзям на материку тепер дорого, як за кордон.
Відділення українських банків теж зачинені. Туризм був основним джерелом доходів у кримський бюджет. Однак цього року через анексію Криму російськими військовими сезон провалився. В цей же час, багато людей на півострові радіють переходу до Росії і вважають труднощі тимчасовими.
В цей же час, кримські татари побоюються репресій з боку Росії. Їхніх лідерів витурили з півострова, а додому і в мечеті до почали вриватися озброєні люди під приводом нібито пошуку "екстремістської літератури". В ООН стурбовані викраданнями кримських татар. Але президент Росії Володимир Путін заявив, що "вперше чує" про викрадання татар у Криму.