Про це йдеться у звіті розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який цитує "Апостроф". На думку експертів, продовження дії Мінських угод свідчить про готовність Москви і Києва йти на поступки один одному. Зокрема, першим поступилася саме українська сторона, погодившись продовжити на 2016 рік дію угод в останній момент.
Поступки ж Росії заключаються у зменшенні інтенсивної боїв на Сході України. В Stratfor відзначають, що зараз терористи обстрілюють українські позиції 10-20 разів на добу замість 50 разів, як це було раніше.
"При цьому все це відбувається на тлі повідомлень української розвідки, що вздовж розмежувальної лінії в Донбасі побільшало агентів ФСБ. Вони, схоже, проводять зачистку бойовиків, яких вважають неконтрольованими. Інколи тяжко сказати, чому відбувається ескалація на Сході України: за наказом Кремля чи ватажки бойовиків діяли самостійно. Тепер, коли ФСБ відновлює контроль над ватажками, служба буде гарантувати, що в Донбасі все буде відбуватися суто за командою Москви", - переконані експерти.
Появу російських війск в Комінтерново в Stratfor теж вважають ознакою бажання Росії контролювати так звані "ДНР" і "ЛНР" і їхню активність на лінії фронту.
В кінцевому результаті, ФСБ хочуть посилювати і послаблювати конфлікт на Сході України в залежності від того, як будуть проходити переговори між Києвом і Московою. І в 2016 році, на думку експертів, Кремль буде тиснути на українську сторону і вимагати проведення виборів на захоплених територіях Донбасу.
Однак цьому плану можуть завадити США. Продовживши і навіть посиливши санкції, Вашингтон дав зрозуміти, що залишається союзником України і не хоче йти на поступки Москві.
"Якщо Вашингтон підтримає Київ у його спробах призупинити виконання своєї частини Мінських угод до повного виконання їх Москвою, це може дати українській стороні певну сміливість у протистоянні тиску з боку ЄС і Росії в цьому питанні", - вважають експерти Stratfor.
Раніше експерт Андрес Аслунд на сторінках Newsweek писав, що Путін переходить до прямого управліннязахопленою частиною Донбасу. Передача контролю над окупованими територіями Донбасу Козаку і Гризлову, на думку Аслунда - це дуже важливий і знаковий етап. Призначення Козака означає, що активна воєнна фаза вторгнення Росії закінчилася. І тепер почнеться управління довгостроковим замороженим конфліктом. Але призначення Гризлова значно цікавіше.
Він був представником Путіна на переговорах у 2004 році, які призвели до третього туру виборів після "Помаранчевої революції" в Україні. Тоді Путін дозволив Гризлову зробити серйозні поступки на користь Києва, не виключено, що він зробить це і зараз.
А експерти Stratfor не чекають закінчення війни в Україні у 2016 році. Але попри це, США і Євросоюз не посилять санкції проти Росії. Втім пом'якшувати їх теж не будуть і, швидше за все, продовжать ще раз.
Тим часом, видання New York Times пише, що РФ готується до нової масштабної війни. У матеріалі зазначається, що військовий бюджет РФ було різко збільшено - майже на 11 мільярдів доларів в період з 2014 по 2015 рік. За версією російської влади, це необхідно для поповнення недостатніх інвестицій після розпаду СРСР.