Нажаль, поки увага Заходу була прикута до інших проблем цього літа, Росія і її маріонетки постійно посилювали бої. Про це у редакційній статті пише Washington Post, нагадуючи про дані ООН, згідно з якими 20 мирних мешканців загинули і ще 122 були поранені лише за червень-липень цього року.
Це вдвічі більше, ніж в середньому гинуло людей в зоні конфлікту впродовж останніх 9 місяців. У свою чергу, ЗСУ повідомило про загибель щонайменше 13 солдатів лише в липні. Більшість цих втрат пов'язані з обстрілами з важкого озброєння включно з установками "Град", які заборонено використовувати згідно з угодою про перемир'я між Росією і Україною. Якщо не звертати увагу на деякі дуже короткі періоди, то Росія ніколи не дотримувалася перемир'я. Про це говорять міжнародні спостерігачі.
Тим часом, військові поставки продовжують рухатися через східний український кордон, частину якого Росія тримає під своїм контролем. Згідно із заявами українських чиновників, щонайменше 19 потягів з військовим обладнанням перетнули кордон в липні. 2 серпня були повідомлення про те, що російська сторона впродовж останніх тижнів переправила на українську територію ще 30 танків, 11 бронетранспортерів і 6 установок "Град". Це попри повторюванні Росією заяви про згоду з необхідністю відвести таке озброєння від лінії фронту і розмістити під пильним наглядом спостерігачів.
Точно не відомо, як багато російських солдатів зараз воюють на території України. В минулому НАТО і інші зовнішні оглядачі називали цифри до 10 тисяч солдатів. Аналітик Пол Гобл з Фундації Джеймстоуна повідомляв у своєму блозі про так званих "кураторів", яких режим Володимира Путіна "відправив і закріпив за бойовими групами, політичними організаціями, газетами, радіостанціями". Вони виконують накази з Москви і контролюють все управління так само, як і військові операції.
Українська військова розвідка виявила і публічно назвала імена десятків російських офіцерів, які перебувають в Донбасі. Одного з них схопили 11 червня. Це був командир взводу Олексій Седіков. На відео від розповів, що росіяни обіймають багато ключових позицій, зокрема керують батальйонами і командним центром.
Зовсім не дивно і те, що російське вторгнення в Україну нагадує в деяких ключових моментах її операції в Сирії. Путін за допомогою відмовок і брехні створити димову завісу навколо операцій і їхніх цілей. На переговорах і конференціях із західними дипломатами його соратники знову і знову погоджувалися з планами закінчити бої в той час, як на полі битви російські сили продовжували обстріли і бомбардування.
Реакція Обами на всі ці російські дії були до болю знайомими. Держсекретар Джон Керрі відкидав плани перемир'я після їхнього провалу. Коли Росія їх порушувала, він висловлював невдоволення, а потім знову повертався в Москву для того, щоб домовитися про нову угоду. Обама продовжує наполягати, що шлях до закінчення війни в Сирії пролягає через співпрацю з Росією.
"Можливість того, що Путін в цьому зовсім не зацікавлений і не має намірів серйозно співпрацювати із США ні в Україні, ні в Сирії, вочевидь, надто незручна для Обами, щоб її враховувати. Нажаль, Трамп не єдиний, хто заперечує очевидне", - йдеться в статті.
Тим часом, видання Gazeta Wyborcza писала, що Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України. Попри те, що говорять на Заході, мобілізація Збройних сил Росії біля кордону України не порівняно більша, ніж біля країн Балтії чи Польщі. У свою чергу, колишній генерал армії США Роберт Скалс писав на сторінках New York Times, що війна Росії проти України показала, що США час змінити ставлення до артилерії. Москва використовує удосконалені касетні бомби проти українських батальйонів, знищуючи їх майже вщент. І в разі конфлікту вона може так само вчинити із американськими солдатами, у яких більше касетних снарядів немає.