Росія дала дозвіл Україні на надзвичайний спостережний політ над територією РФ

Поділитися
Росія дала дозвіл Україні на надзвичайний спостережний політ над територією РФ
11 березня українська сторона звернулася до Росії з запитом щодо проведення так званого надзвичайного спостережного польоту над територією Російської Федерації. Таку місію запитують уперше в рамках Договору з відкритого неба з моменту його підписання в 1992 році.

Український літак виконає спостережний політ над територією Російської Федерації на прохання Києва. Про це повідомив заступник міністра оборони РФ Анатолій Антонов.

"11 березня українська сторона звернулася до нас із запитом про проведення так званого надзвичайного спостережного польоту над територією Російської Федерації. Таку місію запитують уперше в рамках Договору щодо відкритого неба з моменту його підписання у 1992 році. І, хоча ніяких зобов'язань у нас щодо прийому українського літака немає, ми прийняли рішення дозволити спостережній групі здійснити такий політ", - заявив Антонов у середу.

"Розраховуємо, що наші сусіди переконаються в тому, що ніякої військової діяльності, яка загрожує безпеці України, російські збройні сили на її кордоні не ведуть", - додав заступник міністра.

Він також прокоментував заяву в.о. міністра оборони України Ігоря Тенюха, зроблену ним 11 березня з приводу військових навчань військ Західного і Центрального військових округів. Тенюх, зокрема, заявив: "Збройні сили Росії проводять навчання біля східних кордонів України і у Криму". За його словами, нібито, створено угрупування російських військ чисельністю 220 тисяч осіб, 1800 танків, понад 400 вертольотів".

"Навряд чи сьогодні варто і далі нагнітати ситуацію в російсько-українських відносинах. Схоже, Тенюх саме цим і займається. Цілі і завдання він відверто позначив сам, закликавши депутатів Ради у терміновому порядку забезпечити збройні сили України "необхідними ресурсами і засобами", - сказав Антонов.

"Гадаємо, що, як професійний військовий, Тенюх добре обізнаний у тому, що у Західному і Центральному військових округах 3 березня завершено активну фазу раптової перевірки військ (сил), а 7 березня всі військові підрозділи повернено у місця постійної дислокації. Очевидно, що і цифри, які характеризують "російське військове угрупування" біля кордонів України, ним також озвучені для того, щоб "вразити" деяких парламентаріїв зі слабкими нервами і "широку міжнародну громадськість", - сказав заступник міністра.

При цьому, за його словами, "українському військовому відомству добре відомо, що російські Південний і Західний військові округи разом узяті не нараховують названої Тенюхом кількості танків і бойових вертольотів".

"А чисельність особового складу, "дислокованого у прикордонній з Україною зоні", судячи з усього, розраховувалася з урахуванням сімей військовослужбовців".

Як повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, Україна 11 березня направила Російській Федерації каналами зв'язку ОБСЄ запит щодо проведення спеціального спостережного польоту над російською територією відповідно до розділу 3, доповнення до Договору відкритого неба.

"Згода на проведення такого польоту дозволить усунути існуючу в Україні стурбованість щодо військової діяльності, яку здійснює Російська Федерація", - заявив він.

"Україна і Російська Федерація є сторонами Договору щодо відкритого неба, який передбачає можливість проведення спостережних польотів державами-учасниками або групами учасників на території один одного з використанням апаратури спостереження", - пояснив дипломат.

Договір щодо відкритого неба (англ. The Treaty on Open Skies) - багатосторонній міжнародний договір, підписаний 24 березня 1992 року у Гельсінкі представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Договір встановлює режим відкритого неба, мета якого - забезпечити можливість його учасникам здійснювати обльоти територій один одного. Учасниками Договору є 33 держави. Російська Федерація ратифікувала Договір щодо відкритого неба 26 травня 2001 року. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі