Росія буде змушена вести переговори по Криму – Клімкін

Поділитися
Росія буде змушена вести переговори по Криму – Клімкін Клімкін упевнений, що від переговорів по Криму Росії діватися нікуди © facebook.com/UkraineMFA
Спочатку Росії доведеться за столом переговорів обговорити екологічні та гуманітарні проблеми в Криму, потім йтиметься і про інші аспекти, запевняє міністр.

Рішення міжнародних судів на користь України у справах проти Росії, яка окупувала Кримський півострів, рано чи пізно змусять росіян сісти за стіл переговорів, 10 червня заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у коментарі "Крим.Реалії".

"Я впевнений, рано чи пізно Росія буде змушена сісти за стіл переговорів... Буде рішення міжнародного суду щодо двох фундаментальних конвенцій, у тому числі, про заборону фінансування расової дискримінації. Буде рішення міжнародного арбітражу у конвенції з морського права. І там теж абсолютно ясно, що робить Росія. І наслідки цих рішень вона буде змушена обговорювати", – розповів міністр.

На думку Клімкіна, спочатку Росії доведеться за столом переговорів обговорити екологічні та гуманітарні проблеми в Криму.

"Але далі мова піде про статус анексованого півострова і його деокупацію. За стіл переговорів можуть сісти разом представники країн та міжнародних організацій", – додав міністр.

Втім, спрогнозувати, коли саме Москва може "дозріти" до переговорів, міністр не зважився – на його думку, це буде ще не скоро.

5 червня постійні представники країн ЄС в Раді Євросоюзу схвалили продовження санкцій проти Росії ще на рік. Відповідну пропозицію 3 червня внесла на розгляд глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні. Згідно з документом, ЄС "не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя".

Перші санкції проти Росії за анексію Криму Євросоюз запровадив у березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за російську агресію в Донбасі і захоплення трьох українських кораблів з екіпажем 25 листопада в Керченській протоці.

З червня 2014 року Рада ЄС прийняла обмежувальні заходи в якості реакції на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, які діють у відношенні фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.

Санкції включають заборону на імпорт продукції з анексованого Криму чи Севастополя в ЄС, інвестиції в регіон, туристичні послуги на півострові (зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на півострові, крім надзвичайних ситуацій), експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання у Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичному секторах, а також пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу та мінеральних ресурсів. Також ЄС забороняє надавати технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі