Очільник українського зовнішньополітичного відомства нагадав, що спостерігачі Спеціалізованої моніторингової місії ОБСЄ не можуть здійснювати постійний моніторинг лінії розмежування, не мають доступу до неконтрольованої ділянки україно-російського кордону, а також періодично стикаються із залякуваннями з боку бойовиків російсько-терористичних формувань.
"У майбутньому у нас є дуже важлива місія з роззброєння всіх цих незаконних угруповань, а зброя має зберігатися під надійним контролем, і ми повинні почати перехідний переклад до підготовки до виборів. Це може зробити місія, у якій буде озброєний компонент за підтримки СММ", - додав міністр.
Як повідомлялося, 7 червня голова ОБСЄ Себастьян Курц прибув з офіційним візитом до Києва, де він провів зустрічі з президентом України Петром Порошенко і міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.
Український президент закликав Курца активізувати консультації у Відні з розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі.
У жовтні 2016 року стало відомо, що учасники зустрічі в "нормандському форматі" узгодили розміщення в зоні АТО озброєної поліцейської місії ОБСЄ для забезпечення імплементації Мінських домовленостей, проте з тих пір прогресу в цьому питанні досягти не вдалося.