Російські ЗМІ опублікували докази вбивства мирних громадян у Бучі, коли там стояли росіяни — відео

Відео
Поділитися
Російські ЗМІ опублікували докази вбивства мирних громадян у Бучі, коли там стояли росіяни — відео
Відео настільки добре перевірили на достовірність, що російське Міноборони ніяк не може дати свій коментар.

Російське опозиційне видання Meduza зробило публікацію надважливого відео, яке практично безапеляційно спростовує брехню Міноборони РФ про те, що «поки там були російські війська, всі були живі». Відео показує, що мешканців убили задовго до визволення міста від російських окупантів.

На цих записах чітко видно убитих людей, тіла яких лежать на вулиці Яблонській, а також кількох сусідніх вулицях Бучі. Тіла розташовані точно там, де їх зняли на відео та фото з землі українські поліцейські та журналісти. Всі загиблі, зняті з повітря, лежать не просто на тих самих місцях, а й у тих самих позах, що й на зйомках із землі.

Один із записів демонструє, що поруч із бойовими машинами російської армії, буквально за кілька десятків метрів, лежать тіла вбитих.

На зйомці від 29 та 30 березня російської військової техніки на колишньому місці не було. Саме 30 березня російське Міноборони називає днем виведення військ із Бучі.

Журналісти наводять три ключові аргументи на користь того, що отримане ними відео не є підробкою і насправді відображає реальну картину.

  • По-перше, російську військову техніку добре видно на вулиці Яблонській, причому на кількох зйомках та в різні дні. Декілька бронемашин знаходяться там і 23-го, і аж до 28 березня. На відео, датованому 29 березня, російської техніки вже немає. На озброєнні української армії така техніка не знаходиться.
  • По-друге, джерело надало необроблені, вихідні відеофайли, зняті дроном. Ці файли містять докладні метадані, у тому числі дані про час зйомки.
  • По-третє, оскільки метадані за бажання можна підробити, журналісти залучили двох незалежних експертів, які перевірили час зйомки за допомогою астрономічного аналізу тіней на зображенні. Його результати дозволили підтвердити, що час метаданих співпадає з реальним часом зйомок, а перше відео з убитими не могло бути зняте після 26 березня 2022 року.

Раніше вже повідомлялося, що тіла закатованих та вбитих мешканців міста лежали у Бучі тижнями.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі