Російська армія продовжує наступальну операцію проти України, зосереджуючи основні зусилля на забезпеченні сухопутного коридору до окупованого Криму, взятті під повний контроль Маріуполя, оточенні та захопленні Києва, виході на адмінкордони Луганської та Донецької областей, повідомили у Генштабі ЗСУ за підсумками 12-го дня спротиву.
Протягом доби російські військові проводили переугрупування сил для організації штурму Києва. Участь у ньому повинні взяти найбільш боєздатні частини та підрозділи зі складу: спеціального полку Росгвардії імені Рамзана Кадирова (Грозний), 27 загону СпП «Кузбасс» (Кемерово), 604 центру СпП «Вітязь» (Москва) Росгвардії та ПВК «Ліга» (колишня ПВК «Вагнер»).
На Поліському напрямку противник силами окремих підрозділів зі складу 29, 35, 36 загальновійськових армій ЗС РФ, Тихоокеанського флоту Східного воєнного округу та Повітряно-десантних військ ЗС РФ зосередився у районах населених пунктів Поліське, Кухарі, Бородянка, Бишів, Гореничі, Демидів.
На напрямку Бишева противник силами до двох БТГр зі складу 36 армії здійснив маневр і намагається просуватись далі.
На напрямку Тарасівщини та Раківки противник зі складу 98-ї повітряно-десантної дивізії у взаємодії з БТГр 155 окремої бригади морської піхоти форсував річку Ірпінь у районі Раківки та розпочав наступальні дії, але поніс значних втрат у живій силі та техніці, втратив частину наступального потенціалу та був зупинений.
На Сіверському напрямку противник силами підрозділів зі складу 2, 41 загальновійськових армій ЗС РФ та 90 танкової дивізії Центрального воєнного округа проводить наступальну операцію для блокування Чернігова та підготовки до наступу на Суми.
На Слобожанському напрямку противник силами 1-ї танкової армії (до 12 БТГр), 20 загальновійськової армії (до 8 БТГр), 6 загальновійськової армії (до 2 БТГр) Західного військового округу, 14 армійського корпусу (до 2 БТГр) зосереджує зусилля напрямках Канів, Новомосковськ.
Зупинений ворог намагається відновити наступ на Сєверодонецьк силами 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Здійснює перегрупування та підготовку до штурму міста Суми.
Спроба штурму Ізюму виявилася для загарбників невдалою, противник зазнав втрат та відійшов. Розлючені окупанти обстрілюючи цивільні помешкання та інфраструктуру міста.
На Донецькому напрямку противник силами до 7 БТГр 1, 2 АК та 150 мотострілецької дивізії 8 загальновійськової армії продовжує наступальні дії у напрямках на Дніпро та Запоріжжя задля виходу на кордон Донеччини.
Для ведення наступальних дій у напрямку на Сєвєродонець переміщуються БТГр 150-ї мотострілецької дивізії. Фіксуються спроби прорвати оборону на Волноваському напрямку.
Спроби прорвати оборону Маріуполя так само марні.
На Таврійському напрямку противник силами окремих підрозділів 49-ї загальновійськової армії, 22 армійського корпусу, 20 мотострілецької дивізії 8 загальновійськової армії та ПДВ основні зусилля зосереджує у напрямках:
- на Миколаїв – до 2 БТГр берегових військ ЧФ;
- на Вознесенськ – до 3 БТГр зі складу 49 загальновійськової армії;
- на Запоріжжя – до 4 БТГр 42 мотострілецької дивізії та 136 окремої мотострілецької бригади 58 загальновійськової армії;
- Мелітополь, Маріуполь – до 3 БТГр зі складу 19 мотострілецької дивізії 58 загальновійськової армії.
Здійснює перегрупування військ для проведення наступальних дій.
В Південнобузькому операційному районі противник зупинений на підступах до Миколаєва, проводить перегрупування військ для відновлення наступу.
Морально-психологічний стан російських вояків залишається низьким. Ворог деморалізований через великі втрати, на окремих напрямках вдається до дезертирства.