Евакуйовані жителі тимчасово окупованого Маріуполя розповіли, що російській військові допитують дітей, щоб перевірки правдивості показань їхніх батьків, повідомила омбудсмен Людмила Денісова.
“Спочатку рашисти допитують батьків, намагаючись з’ясувати необхідну їм інформацію. А після, за їхньої присутності, допитують дітей”, - написала вона в телеграм-каналі у суботу, зазначивши, що вони “шукають розбіжності в словах батьків і дітей”.
Це відбувається, продовжила Денісова, в умовах та у спосіб, що чинить особливий моральний та психологічний тиск не тільки на батьків, а і на дітей.
“Діти відчувають страх та беззахисність перед озброєними військовими”, - додала вона.
Такі допити дітей порушують статті 27, 31 Конвенції ООН про захист цивільного населення під час війни, які передбачають право на захист від насильства та залякування та право на захист від будь-якого примусу фізичного чи морального характеру з метою отримання якихось відомостей.
Уповноважена із прав людини ВР Людмила Денісова зазначила, що для виїзду з Росії на територію іншої держави депортованим українським громадянам, які не мають паспортів, потрібна довідка про повернення, яку видають у консульствах України.
Дані про кількість українців, яких Росія зазнала примусової депортації, різняться в рази — від ста тисяч до мільйона. Але хоч би скільки їх було, за цими цифрами стоять долі конкретних людей та сімей, які, рятуючись від війни в Україні, продовжують воювати за своє виживання у ворожій країні. У статті Ольги Дмитричевої «З пекла війни – у пастку безправ'я. З чим стикаються українці, депортовані до Росії» — історія, яка стала приводом поговорити про цю велику проблему та шляхи її вирішення.