Російська тактика ведення війни в містах, основою якої є інтенсивне використання артилерії, завдала великої побічної шкоди всьому Сєвєродонецьку, більшість якого російські війська змогли взяти під контроль лише після більше місяця важких боїв, зазначають аналітики британської розвідки.
Зараз Збройні сили України разом із кількома сотнями мирних жителів перебувають у підземних бункерах на хімічному заводі «Азот», у промзоні міста.
«Російські сили, ймовірно, закріпляться в Азоті та навколо нього, тоді як українські військові зможуть вижити під землею. Це, ймовірно, тимчасово не дасть Росії перекинути ці підрозділи для виконання інших завдань», - вважають розвідники.
В Міноборони Британії також зазначають, що дуже малоймовірно, що Росія передбачала такий потужний опір та такий повільний, виснажливий конфлікт під час свого початкового плану вторгнення в Україну.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 15 June 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) June 15, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/WxbRo1tEgH
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/RX2bHMeIEc
Напередодні голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що Україна веде перемовини щодо евакуації з Сєвєродонецька людей, які переховуються на заводі "Азот". За його словами, там перебуває близько 500 жителів Сєверодонецька, з них 40 — діти. При цьому укриття "Азоту" не таке міцне як у маріупольській "Азовсталі".