Російські окупанти в Україні вивели з ладу 34 лікарні – Ляшко

Поділитися
Російські окупанти в Україні вивели з ладу 34 лікарні – Ляшко
В Українському центрі охорони здоров'я повідомили про загиблих лікарів.

Глава українського МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що російські окупанти вивели з ладу 34 лікарні, передає «Інтерфакс-Україна». Вказано, що у деяких лікарнях зруйновані будівлі, у деяких перебиті інженерні мережі, немає водопостачання, електропостачання, деякі взагалі вже не зможуть працювати.

«Це чергове порушення Женевської конвенції: медичні працівники та заклади охорони здоров'я не можуть бути залучені у війну, у військові конфлікти», - заявив Ляшко.

При цьому раніше в Українському центрі охорони здоров'я повідомили, що внаслідок російського обстрілу в Україні з початку війни пошкоджено 16 лікарень. Також повідомляється про шістьох загиблих медиків.

Крім того, за даними УЦОЗ, станом на 5 березня було зафіксовано 23 випадки нападу на лікарні та медиків. Російські снаряди потрапили до медичних установ у:

  • Донецькій області (Вугледар, Волноваха, Маріуполь, село Часів Яр);
  • Луганській області (Лисичанськ);
  • Київській області (село Бузова);
  • Запорізькій області (Мелітополь, село Васильківка);
  • Києві;
  • Житомирі;
  • Чернігові;
  • Харкові.

Вказано, що найбільше медустанов пошкоджено у Харкові - Міська лікарня №3, Обласна дитяча лікарня, Центр крові, поранено шістьох медиків.

Найбільше поранених медиків – шестеро – зафіксували після влучення касетного снаряда, який випустили російські військові до лікарні міста Вугледару Донецької області.

При цьому окупанти обстріляли три пологові будинки (село Бузова, міста Маріуполь та Житомир). На щастя, обійшлося без жертв серед медиків та пацієнтів.

По бригадах швидкої допомоги ворог стріляв сім разів, четверо медиків загинули.

Внаслідок обстрілів машин екстреної медичної допомоги та приватних машин лікарів, які їхали надавати допомогу, загинули двоє медиків та троє отримали поранення. Напади відбувалися у Сумській, Київській, Полтавській, Херсонській та Запорізькій областях.

Крім того, 3 березня у Тростянці Сумської області окремі групи окупантів заблокували роботу бригад швидкої допомоги, у зв'язку з чим вони не змогли обслуговувати виклики, 4 березня на дорозі Суми-Київ машина швидкої допомоги потрапила під обстріл стрілецькою зброєю російської армії.

«Росія навмисне провокує гуманітарну кризу в Україні. Бомбардування приватних будинків, шкіл, лікарень не має жодного військового обґрунтування. Гуманітарна катастрофа – це частина гібридної війни з боку Росії», - зазначає співзасновник УЦОЗ Павло Ковтонюк.

Раніше Україна звернулася до ЄСПЛ із заявою про введення попередніх заходів відповідно до Правила 39, що дозволяє Суду видати наказ на адресу будь-якої держави-учасниці Європейської конвенції з прав людини на час розгляду скарги про порушення цієї конвенції.

Також прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив про те, що готовий якнайшвидше розпочати розслідування російського вторгнення в Україну.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі