Окрім захисників “Азовсталі”, у Маріуполі росіяни взяли в полон увесь персонал 555 військового шпиталю – це щонайменше 50 лікарів, медсестри, десятки поранених цивільних, водії та персонал, а також медики із частин Нацгвардії, 36 бригади морської піхоти, цивільні лікарі – загалом сотні людей. Точну кількість цих людей ніхто не може назвати і російська сторона поки що взагалі не підтверджує їх утримання у себе. Про це розповів ZN.ua родич однієї з полонених лікарок Андрій Кривцов.
За його словами, частина з цих людей потрапили у полон ще 12 квітня, коли росіяни увійшли на завод ім. Ілліча в Маріуполі, інша частина – в середині травня, коли відбувалась так звана евакуація із заводу “Азовсталь”. Його родичка Олена Кривцова потрапила у полон 12 квітня і про це стало відомо зі слів дружини одно з полонених, якому вдалось до неї подзвонити.
"Російська сторона досі не підтверджує, що утримує у себе цих людей. Зрозуміло, чому, тому що вони усвідомлюють, що полонити медиків, персонал госпіталю та цивільних поранених – незаконно. Росія, беручи у полон цивільних, лікарів, і людей, які не тримали зброї у руках, порушує усі норми і правила ведення війни та всі можливі конвенції", – сказав Андрій Кривцов ZN.ua.
Українська сторона підтвердила, що ці люди справді потрапили до полону. Зараз родичі полонених звернулися з проханням до Національного інформаційного бюро (НІБ) письмово надати підтвердження статусу полонених. Люди хочуть пересвідчитися, що наша держава дбає про своїх громадян, і не покине їх навіть у полоні.
"Ми хочемо, щоб ця ситуація мала якнайширший розголос. По-перше, ми вимагаємо звільнення наших рідних. По-друге, ми хочемо, аби світова спільнота зрозуміла, хто наш ворог. Вони порушують усе, усі правила і норми ведення війни. Для них не існує такого поняття, як людські права, а людське життя для них нічого не значить", – сказав Андрій Кривцов ZN.ua.
Нагадаємо, нещодавно звільнена з полону парамедик та волонтерка Юлія Паєвська "Тайра" розповіла про те, що умови утримання у російському полоні жахливі – люди там не мають доступу ні до жодної інформації, ні до медичного обслуговування.