Росіяни сподіваються торгуватися долями військовополонених для послаблення санкцій — ОПОРА

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росіяни сподіваються торгуватися долями військовополонених для послаблення санкцій — ОПОРА © Орест/Дмитро Козацький/АЗОВ
І особливої уваги заслуговують тут долі захисників «Азовсталі».

Російське «слідство» щодо українських військовополонених адресоване не лише Україні, а й іншим, іноземним державам.  Завдяки цим судилищам окупанти не лише очікують на мобілізацію власного електорату навколо розправи над символами противника, як от захисники Азовсталі, а ще й сподіваються на деморалізацію українського суспільства, спровоковану неможливістю вплинути на долю своїх захисників, зазначають в своєму матеріалі «ОКУПОВАНІ. Як і навіщо Росія фабрикує докази проти України на захоплених територіях» аналітики громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев та Анатолій Бондарчук. 

Так, слідчі Путіна «перевіряють» українських військовослужбовців на «причетність» до справ, які вони порушили на Донеччині та Луганщині. Матеріали для обвинувачення передають так званим правоохоронним органам «Л/ДНР», які скасували мораторій на виконання смертних вироків. Ці так звані суди окупаційних адміністрацій уже засудили трьох добровольців, що мають або раніше мали іноземне громадянство, до смертної кари. Зараз ці «справи» на так званій апеляції, під час якої лідери окупаційних адміністрацій вимагають від іноземних країн вийти з ними на контакт.

Окремим треком, ідеологічним та шантажистським, є анонсовані псевдосуди над військовослужбовцями полку «Азов» та іншими захисниками «Азовсталі». Тому аналітики підкреслюють, що політичне керівництво України вже зараз має продумати як реагувати на російську операцію проти захисників «Азовсталі», щоб допомогти їм і не допустити дестабілізації всередині країни.

«Сигнал росіян дуже простий — примусити цивілізований світ вести з ними переговори на тлі загрози екзекуції військовополонених. Є й окупантський запал примусити лідерів іноземних держав вийти на діалог і з визнаними РФ «республіками», лідери яких прямо погрожують смертною карою військовополоненим. Крім того, росіяни сподіваються торгуватися долями бранців для послаблення санкцій. Для них військовополонені — товар, і власної причетності до страшних погроз вони навіть не приховують, передаючи свої «матеріали» окупаційним адміністраціям. Для нас — це долі наших людей і щоденні страждання їхніх родин», - підкреслюють автори.

Особливої уваги заслуговує також нездорова цікавість СК РФ до новозахоплених територій півдня України, де крім пошуку «доказів» «воєнних» злочинів, голова слідчого комітету РФ Бастрикін вирішив зайнятись і так званою «протидією екстремізмові та тероризму», в чому він досяг успіху на кейсах російських опозиціонерів.

«Після наради слідчого комітету в Херсоні не можна не звернути уваги на дві тенденції. По-перше, ФСБ Росії знаходить у Херсонській та Запорізькій областях дедалі більше «диверсантів» і «екстремістів». По-друге, керівники окупаційних адміністрацій погрожують людям депортацією за «екстремістські» погляди. Вояжі слідчого комітету РФ на Херсонщині — це ознака підготовки до масштабної зачистки незгодних з окупацією і тому дуже поганий сигнал для наших співвітчизників», - підкреслюють автори.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі