Росіяни, ймовірно, не зможуть залучити багато дітей до навчання на окупованих територіях – ISW

Поділитися
Росіяни, ймовірно, не зможуть залучити багато дітей до навчання на окупованих територіях – ISW © Павло Кириленко Донецька ОВА/telegram
В Інституті вивчення війни зазначили, що примусова інтеграція окупованих територій у російську освітню сферу може сприяти внутрішній напруженості та тиску на окупаційні режими.

Російська окупаційна влада продовжує вживати заходів щодо примусової інтеграції українських шкіл у російський освітній простір в рамках підготовки до наближення навчального року, який розпочнеться 1 вересня. Однак, росіянам, ймовірно, буде важко залучити до такого навчання багато дітей, передає американський Інститут вивчення війни (ISW).

Так, 30 серпня Центр Українського Спротиву повідомив, що російська окупаційна влада у Новій Каховці на Херсонщині пообіцяла виплачувати українським родинам 2000 рублів ($33) за дитину, яка відвідує російську школу. 

Крім того, російський журнал «Родина» повідомив, що вони подарували середнім і вищим школам на окупованих територіях Донецької та Луганської областей підручник під назвою «Донбас – серце Росії». Це було зроблено, аби переконатися, що діти на Донбасі навчаються за «правильними підручниками». Своєю чергою так званий «губернатор» окупованого Севастополя заявив, нібито російські та окупаційні адміністратори забезпечують школи Мелітополя підручниками з РФ, літературою та навчальними матеріалами.

Як зазначили в ISW, подібні організації та політичні органи Росії  нещодавно зосередилися на поширенні російської навчальної програми на окупованих територіях України, ймовірно, як частину розширених кампаній з русифікації соціальної інфраструктури на цих територіях.

«Російській владі, ймовірно, буде важко підтримувати значну кількість учнів у російських школах на окупованих територіях України, попри спроби фінансового тиску та надання російського навчального обладнання на окуповані території. Центр «Український спротив» 29 серпня зазначав, що за останній тиждень значно зросла кількість сімей з дітьми, які виїжджають з окупованих територій через підконтрольні Росії блокпости, в основному через наближення навчального року. Зусилля щодо примусової інтеграції окупованих територій у російську освітню сферу можуть сприяти внутрішній напруженості та тиску на окупаційні режими», – підсумували в ISW.

За даними ГУР МОУ, бойовики з незаконного збройного формування «ЛНР» підготували до 1 вересня псевдоісторичну методичку — розлогий документ під назвою «Структурний план уроку на тему «Моя історія»». Саме з цієї методички має розпочатися навчання школярів на тимчасово окупованих територіях з 1 вересня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі