Росія використовує політв'язнів, як інструмент тиску і репресивного залякування українців в окупованому Донбасі і Криму – Павліченко

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія використовує політв'язнів, як інструмент тиску і репресивного залякування українців в окупованому Донбасі і Криму – Павліченко © Василь Артюшенко, ZN.UA
Ця проблема існує вже сім років і досі не має розв'язання.

Росія використовує політв'язнів, як інструмент тиску і репресивного залякування українців на тимчасова окупованих територіях (ТОТ) Донбасса і Криму, завив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це сказав під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у вівторок.

"Одним із самих тяжких злочинів є утримування у місцях несвободи фактично за надуманими, навіть оформленими у вигляді кримінальних обвинувачень і вироків осіб, які на сьогоднішній день перебувають в місцях несвободи, будучи засудженими РФ в окупованому Криму і на непідконтрольних територіях в Донецькій і Луганській областях. Ця проблема розпочалась ще в 2014 році і на сьогоднішній  день ми не маємо її розв'язання і подолання, хоч навіть в першому варіанті так званих Мінських угод було поставлено питання обміну полоненими "питання взаємного звільнення" (визначення в документі -Ред). Російська федерація, яка є ініціатором цієї агресії фактично використовує це, як інструмент тиску і репресивного залякування проти будь якого спротиву на територіях, які вона контролює", – відзначив Павліченко.

За його словами, гостро стоїть питання доступу до цих осіб, також кожному варіанті ставиться питання щодо статусу цих осіб, оскільки насильне змінення громадянства – це є ще один із видів злочину з міжнародного гуманітарного права.

"Україна, як держава має забезпечувати максимальну підтримку на загальнонаціональному і міжнародному рівні, тим, хто перебуває в місцях несвободи, намагаючись повернути їх в Україну, домагаючись їхнього звільнення в процесі перемовин", – наголосив керівник Української Гельсінської спілки з прав людини.

Звільнений з полону Кремля українець Володимир Балух вважає, що громадськість повинна якомога ширше транслювати питання захоплення Росією заручників, розповідати, наскільки ганебна й антилюдяна в РФ політика стосовно людей і наскільки це корелюється із принципами XXI століття.

«Це, на мій погляд, стає можливим лише тому, що в деяких ситуаціях можна певним чином обійти ті цінності, які проголошені в Конституції. І це стає підґрунтям політики подвійних стандартів, коли транслюється одне, а за лаштунками відбуваються речі, що підживлюють такі режими як феесбешний режим Путіна в Росії та кагебешний режим Лукашенка у Білорусі. Ми маємо розуміти: боротьба з цим – відповідальність кожного з нас», - вважає колишній політв’язень.

Докладніше читайте в інтерв’ю Тетяни Матичак із Володимиром Балухом для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі