Міністерство закордонних справ України засуджує факти порушення прав людини в окупованому Криму. Окупанти обмежили свободу пересування для громадян України, заявили в МЗС
Зазначається, що громадянам Криму, яким окупаційна адміністрація незаконно і примусово видала російські паспорти, дозволено лише один раз виїжджати за межі тимчасово окупованій території, чим обмежується їх право на свободу пересування.
Українцям, які відмовилися від російських паспортів, дозволений виїзд без можливості повернення в Крим.
«Такі обмеження, встановлені російською окупаційною владою, суперечать нормам міжнародного права, зокрема пункту 4 статті 12 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 року, в якому чітко прописано, що ніхто не може бути свавільно позбавлений права на в'їзд у свою власну країну», – йдеться у заяві МЗС.
При цьому, окупаційна влада не вводили обмеження на міжрегіональне повідомлення з РФ, а проводили масові військові та пропагандистські заходи, включаючи навчання, бойову підготовку та будівництво в районі бухти Омега і в аеропорту Бельбек, що стало вогнищем поширення інфекції.
Крім того, в міністерстві підкреслили, що такі заходи створюють суттєві перешкоди для молоді, яка планує навчання в українських університетах.
Абітурієнти, які виїжджали на материкову частину України для здачі іспитів або подачі документів для вступу у вищі навчальні заклади, а також батьки, які супроводжували, після повернення в Крим, до закінчення карантину не зможуть покинути тимчасово окуповану територію.
«Очевидним є те, що введені під приводом боротьби з поширенням нової коронавирусной хвороби обмеження є протиправними, штучними і такими, що спрямовані на подальшу ізоляцію тимчасово окупованих територій від України, консолідацію окупаційного режиму, продовження нахабного порушення норм міжнародного права», – додали в МЗС.
Нагадаємо, з 15 липня окупаційна влада Криму скасували обов'язкову 14-денну обсервацію для громадян, що прибувають на півострів. Для в'їзду необхідно мати при собі результат ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не більш, ніж за 3 дні до прибуття. У разі відсутності такого документа, громадяни повинні протягом 3 днів пройти відповідне тестування за власні кошти.