За даними розвідки, РФ перекинула в тимчасово окупований Донбас російських кадрових військових, повідомили у пресслужбі Міноборони. Також комісія ЗС РФ перевіряють в ОРДЛО комплектування військових підрозділів.
“Під прикриттям заходів бойової підготовки окупанти забезпечували приховане переміщення через неконтрольовані Україною ділянки кордону на тимчасово окуповану територію в Донецькій та Луганській областях російських кадрових військовослужбовців для доукомплектування з’єднань і частин першого та другого армійських корпусів”, - йдеться у повідомленні.
Також вказано, що командування Збройних сил РФ протягом цього тижня розповсюджувало заяви про проведення нібито виключно планових заходів оперативної та бойової підготовки з відпрацювання питань пересування військ, зокрема поблизу кордонів з Україною.
“Контроль комплектування військовослужбовцями підрозділів та перевірку виконання інженерно-фортифікаційних робіт на передових позиціях з’єднань і частин російських окупаційних військ здійснює комплексна комісія ЗС РФ”, - додали в Міноборони.
Нагадаємо, 26 березня російські війська обстріляли позиції українських військових поблизу селища Шуми. Внаслідок цього загинуло четверо захисників України. Через смерть військових українська делегація в ТКГ збирається на екстрену внутрішню нараду.
З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої “народної міліції” “ДНР” щодо отримання дозволу на ведення “превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ”. У відповідь на це голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна розцінює дану заяву як загрозу одностороннього виходу РФ з режиму припинення вогню та загрозу зриву виконання Мінських домовленостей.