Росія намагається захопити Вугледар: чому він для неї такий важливий

Поділитися
Росія намагається захопити Вугледар: чому він для неї такий важливий © Wikimedia commons
У промисловому місті, де ще рік тому мешкало близько 15 тисяч людей, залишилося менше 500 мирних жителів та всього троє дітей.

Росія вже другий тиждень намагається захопити Вугледар, розташований на стику східного фронту в Донецькій області та південного фронту в Запорізькій області. Поруч із Вугледаром знаходиться єдина залізнична лінія, що зв'язує Донбас і Крим: захоплення міста дозволило б Москві легше перекидати війська між південним та східним фронтами війни, пише The New York Times.

Росія перекидає тисячі солдатів на південний схід України, щоб забезпечити безпеку ключової лінії постачання між Донбасом та Кримом. Для Москви стратегічно важливо обмежити здатність ЗСУ загрожувати постачанням – це можна зробити лише одним способом – захопивши та окупувавши Вугледар, який просто "висить над цією залізничною лінією", каже український журналіст Іван Яковина. "Захопивши це начебто невелике і не дуже значуще місто, Росія отримала б широку логістичну артерію вздовж усієї лінії фронту", - сказав Яковина.

Крім встановлення контролю над усім Донбасом, Москва має намір зберегти контроль над сухопутним шляхом у Крим, і утримання Києвом Вугледара загрожує обом цілям.

Українські військові заявили, що вони відбили останні атаки, але попередили, що російські сили, посилені нещодавно мобілізованими солдатами, намагаються оточити місто.

"Росіяни не намагаються прорвати оборону Вугледара, але намагаються оточити місто з двох сторін. Їм вдалося просунутися до деяких довколишніх сіл, але українські військові відтіснили їх на колишні позиції", - сказав заступник мера міста Максим Вербовський "Суспільному" у п'ятницю. За його словами, бойові дії пошкодили вже практично всі будинки Вугледара, всю інфраструктуру.

Вугледар отримав свою назву від шахти на його околиці. Накопичення багатоповерхових житлових комплексів, що піднімаються вгору з пустельної рівнини на височині, дає захисникам явну перевагу.

У листопаді 155-й гвардійській морській піхотній бригаді Тихоокеанського флоту Росії доручили очолити штурм Вугледара, який, як повідомляється, призвів до плачевних результатів. "Медіазона", незалежне російське видання, яке веде облік загиблих на війні росіян, опублікувало інтерв'ю з російським морським піхотинцем, який сказав, що за три дні загинуло понад 200 солдатів. Повідомлення про поразку набули достатнього розголосу, щоб Кремль виступив з нібито спростуванням. Через три місяці після невдалого штурму російські війська намагаються знову атакувати Вугледар. Станом на суботу вони змушені були перегрупуватися.

Тим часом наближається сумна річниця повномасштабного вторгнення армії РФ до України 24 лютого 2022 року. А разом із нею і річниця появи ідеї створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії російського та білоруського керівництва. Про те, як відбувається такий затяжний процес, розповідає Ерік Кучеренко у статті «Як Україна наближає створення трибуналу, який засудить Путіна&Ko».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі