Роль буферу між НАТО і Росією погубить Україну – Washington Post

Поділитися
Роль буферу між НАТО і Росією погубить Україну – Washington Post Україну не врятує військовий і політичний нейтралітет. Ілюстрація © mediarnbo.org
Якщо Україна піде шляхом Австрії часів Холодної війни, її чекає загибель як держави.

Російсько-український конфлікт триває вже довгий час і не схоже, щоб кінець був близько. Росія обмежує свої зусилля з ескалації війни на Сході України відправкою зброї і спецназу. Оскільки проросійські бойовики в Донбасі не здатні самостійно протистояти українській армії. В цей же час, Київ докладає зусиль, щоб побороти корупцію у своїх силових структурах.

"Тож як вирішити конфлікт?" – запитує експерт з університету Глазго Брендон Валеріано в своїй статті на Washington Post. Він нагадує про ідею американського політолога Джона Міршмаєра, яка передбачає перетворення України на нейтральну зону між НАТО і Росією, на заразок статусу Австрії в часи Холодної війни. Тоді США і СРСР погодилися не намагатися впливати на австрійську владу заради існування буферу.

"Нажаль, це рішення не дуже обнадійливе для самої України і змушує Захід десятиліттями грати м'язами заради стримування конфлікту", - йдеться в статті.

Автор підкреслює, що статус буферної держави між двома сильними суперниками означатиме смерть української держави. Оскільки нейтральна Україна рано чи пізно стане полем битви між ними. А це призведе до розоренності і нежиттєздатності країни.

"Навіть поверхове вивчення історії дозволяє зрозуміти, що статус буферної держави не стане вирішенням геополітичної кризи. Навпаки, він прирікає таку країну на постійну боротьбу. А це неприйнятний наслідок, враховуючи можливі гуманітарні наслідки", - пише експерт, нагадуючи про досвід Афганістану і Польщі.

"Але держави, які вирішили свої територіальні суперечки, швидше за все, стають на шлях до миру і стабільності", - зауважує автор.

Раніше експерт Центру міжнародних досліджень Вудро Вільсона Ян Каліцький у своїй статті на Reuters писав, що для миру в Донбасі Україна повинна стати Австрією часів "холодної війни".

Експерт вважає, що в економічному плані це має виражатися у більшій фінансовій допомозі від МВФ, Євросоюзу і США. А у військовому – надання Києву оборонної допомоги, якщо Росія не прибере важке озброєння з Донбасу.

Каліцький пише, що Захід повинен бути готовий як розширити санкції проти РФ, так і надати військову підтримку Україні, включаючи допомогу у військовій підготовці, надання розвідувальної інформації та спорядження.

Раніше таку ідею висловив колишній радник з питань національної безпеки в адміністрації президента США Джиммі Картера політолог Збігнєв Бжезінський. На його думку, "фінляндизація" України може стати рішенням військового конфлікту в Донбасі. "Україна повинна мати право вільно вибирати свою політичну ідентичність і бути більш пов'язаною з Європою. У той же час Росію треба запевнити, що Україну не приймуть в НАТО. Це формула рішення (військового конфлікту – прим. ред.)", - сказав Бжезінський в інтерв'ю виданню Spiegel Online.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі