Громадська організація "Родина Героїв Небесної сотні" звернулась до представників влади і громадськості з вимогою внести зміни до проекту побудови Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Києві.
"Реалізація проекту-переможця конкурсу на кращий Меморіал Героїв Небесної Сотні у Києві зруйнує історичний ландшафт, місце найкривавішого злочину новітньої української історії, унеможливить проведення слідчих дій і, врешті-решт, посягне на пам'ять. Родини Героїв об'єдналися - і готові говорити про це вголос", - пишуть вони на сторінці у Facebook."Розуміючи всі ризики, які несе будівництво (а не реставрація чи консервація) для проведення слідства, а, отже, оголошення вироків вбивцям, для історичної пам'яті та пам'яті людської, відмовляючись вірити, що руйнування вулиці відбувається зумисно, родичі Героїв хочуть провести громадське й експертне обговорення проекту", - написано у відкритому листі.
Серед тих, хто його підписав – родичі Героїв Небесної сотні, представники Музейної ради при Міністерстві культури та віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний.
Начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк висловив думку, що до закінчення судового розгляду "справи Майдану" "ландшафт" на Алеї Героїв Небесної сотні не варто змінювати.
Конкурсна комісія визначила переможця конкурсу на проект Меморіалу Героїв Небесної сотні в Києві. Як повідомив голова конкурсної комісії Матіас Зауербрух (Німеччина), проект-переможець був розроблений у Львові архітекторами Іриною Волинець і Марією Піцик.
"Журі одноголосно погодилося з позицією, що він є найкращим проектом", - сказав він на презентації за участю президента Петра Порошенка.
Проектом, зокрема, передбачається поділ Алеї на кілька частин: самої алеї, пагорбів і парку, де будить знаходитися символічні монументи.