РНБО розробила пояснення для боротьби з "російською термінологією"

Документ
Поділитися
РНБО розробила пояснення для боротьби з © Flickr/fotografocualquiera
У роботі над документом взяли участь десятки міністерств і відомств.

Апарат РНБО розробив глосарій, який рекомендується використовувати органам державної та місцевої влади, щоб протистояти російським наративам в інформаційному просторі.

Про це повідомляє пресслужба РНБО.

"Для протидії російським агресивним зовнішньополітичним інформаційним стратегіям Апаратом РНБО України у співпраці з Національною академією наук України із залученням профільних органів державної влади розроблений "Словник назв, термінів і словосполучень, які рекомендується використовувати у зв'язку з тимчасовою окупацією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим, м Севастополь і окремих районів Донецької та Луганської областей", - йдеться в повідомленні.

Метою деструктивного інформаційного впливу і для маніпуляцій громадською думкою російські спецслужби інфільтрують в український та світовий інформаційний простір назви, терміни та словосполучення, за допомогою яких намагаються легітимізувати псевдодержавні освіти на Сході України, спробу анексії Криму, просувати російські пропагандистські стратегії. Тому використання згаданого глосарія дозволить протистояти таким інформаційним війнам.

Глосарій рекомендується для використання органами державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичними представництвами України, засобами масової інформації, організаціями громадського сектора.

У переліку термінів і висловлювань подані фейкові варіанти і їх правильні відповідності (для деяких запропоновано 2 варіанти).

Так, наприклад, уточнюється, що правильно говорити та писати "в" Україні, а не "на", зазначається, що Революція Гідності або Євромайдан, це аж ніяк не "державний переворот". Уточнюється, що правильно говорити не "анексія Криму", а "тимчасова окупація" українського півострова або "спроба анексії" Росією цієї території.

Скріншот з глосарію РНБО
Скріншот з глосарію РНБО

З повним переліком термінів можна ознайомитися за посиланням.

У створенні Глосарію взяли участь Центр протидії дезінформації, Офіс президента України, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерство оборони, Міністерство закордонних справ, Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерство внутрішніх справ, Офіс Генерального прокурора, служба безпеки України, служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міністерства оборони й Державна прикордонна служба України.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Росії офіційно визнало участь громадян РФ в збройному конфлікті на сході України.

Як доказ цього там опублікували посилання на коментар представника російського міністерства Марії Захарової про ситуацію з бойовиком Андрієм косяк, якого українські захисники затримали під час розвідки позицій ВСУ. У МЗС підтвердили, що Косяк — громадянин Росії.

Раніше Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив про те, що План оборони України, затверджений на засіданні 15 жовтня, буде діяти виключно у воєнний час. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі