Рідні мобілізованих росіян вимагають відвести їх чоловіків та синів із передової

Поділитися
Рідні мобілізованих росіян вимагають відвести їх чоловіків та синів із передової
Десятки жінок із Курської області приїхали на кордон Росії та України вимагати, щоб їх чоловіків та синів, яких просто кинули під кулі, вивели з лінії вогню.

До Білгородської області приїхали десятки дружин і матерів чоловіків, яких мобілізували з Курської області.

За їхніми розповідями, не менше тисячі чоловіків із цього регіону, яких призвали до армії у жовтні та яки лише два тижні проходили навчання у Воронежі, 1-2 листопада відправили на передову.

Сталося це, незважаючи на запевнення командування військової частини у Воронежі, що мобілізовані будуть на другій-третій лінії оборони.

"Їх розкидали по всій лінії від Харківського до Макіївського напрямків", — каже кореспондентові Бі-бі-сі Катерина, дружина Сергія – одного з мобілізованих.

Катерина спілкувалася з чоловіком 1 листопада, коли він ще був у "підручнику". Потім зідзвонювалося числа, коли залишки його загону з кількох сотень людей після важких обстрілів вийшли з лінії вогню і дісталися якогось села поблизу Макіївки.

Разом із Сергієм, за його словами, перебувають ще 150 осіб. Піти далі в глиб території, яку контролює російські війська, вони не можуть - шлях їм перегороджують російські блок-пости. "Вони з передової пішли, сховалися до села і вони звідти вийти не можуть, бо їх просто не пропускають – загрожують одразу розстрілом", – передає розмову з чоловіком Катерина.

Розповідь Сергія багато в чому повторює те, що кажуть рідні інших мобілізованих, які опинилися на цій ділянці фронту: солдати, озброєні лише автоматами, постійно перебувають під вогнем української артилерії і не в змозі вести будь-який бій. "У понеділок зателефонував, розповів: "Ось ми на передовій, нас тут кинули, відстрілюватися нам нічим, а ми тікаємо від "градів", від куль, від вогню". Є поранені та загиблі, у тому числі і з його роти. допомогти чим можливо".

На 150 осіб – один мобільний телефон, з якого кожен із солдатів може зателефонувати рідним. На розмову – хвилина-півтори.

"Він дзвонив, каже: "Я живий. Поки живий". Запитав як дочку, ну і все. …Стисло - їх покинули. Я в нього запитала: ви коли хоч там їли, пили? Він каже: "останнього разу три дні тому воду ми пили". І все. їжі, ні води, ну взагалі нічого. І їх звідти вивозити не збираються.

Ані Сергій, ані Катерина не підозрювали, що таке може бути.

Як раніше повідомлялося, неподалік міста Сватове Луганської області у понеділок, 7 листопада, група російських військових із 21 людини добровільно здалася в полон українським бійцям із 92-ї окремої механізованої бригади. Полонені скаржаться, що військове командування країни-агресора байдуже ставиться до солдатів і кидає на фронт як "гарматне м'ясо".

Зокрема, за словами полонених, їх відправили на передові позиції під містом Сватове без їжі та води. Протягом наступних трьох діб мобілізованими ще й відкривала вогонь своя ж армія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі