РФ залучає підлітків до псевдомінувань в Україні. Одного такого «мінера» викрила СБУ

Поділитися
РФ залучає підлітків до псевдомінувань в Україні. Одного такого «мінера» викрила СБУ © СБУ
Згідно із законом, за дзвінки про псевдомінування від неповнолітніх відповідають їхні батьки.

Служба безпеки України встановила, що РФ залучає неповнолітніх до підривної діяльності в нашій країні, навіть під час війни. Зокрема, спецслужба заблокувала злочинні дії групи підлітків, які причетні до серії анонімних повідомлень про псевдомінування у Києві та інших регіонах, повідомили в СБУ.

«Найбільше підлітки «мінували» будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. У жовтні минулого року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів», – зазначили в СБУ.

Слідство встановило, що злочинні дії підлітків російські спецслужби контролювали дистанційно. Для цього була створена спеціальна інтернет-спільнота. До неї регулярно додавали неповнолітніх жителів різних регіонів України.

«Саме за вказівками агресора підлітки періодично розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про «мінування». Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні», – додали в українській спецслужбі.

За даними СБУ, розсилка відбувалася від імені сторонніх осіб. При цьому використовувалися спеціальні комп’ютерні програми, аби можна було приховати свою локацію. Співробітникам СБУ вдалося викрити організатора групи. Ним виявився підліток із Чернігівщини. Він контактував із представником російської спецслужби, який зв’язувався з підлітком через месенджер. Через нього ж ворог і давав завдання. Під час обшуку за місцем проживання «мінера» знайшли мобільний телефон та комп’ютер з доказами протиправної діяльності та спілкування з ворогом.

Правоохоронці відкрили справу за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, або якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно). Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі. При чому, якщо про фейкове мінування повідомив неповнолітній, то відповідатимуть за це його батьки.

Раніше повідомлялося, що СБУ і Держприкордонслужба затримали прикордонника, який збирався передати ворогу інформацію про охорону північних рубежів. Ним став завербований ФСБ ще до 24 лютого 2022 року інспектор Чернігівського прикордонного загону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі