Росія вже вичерпала резерви боєздатних батальйонно-тактичних груп. У РФ на державному рівні триває прихована мобілізація. А в Бєлгородській та Ростовській областях на основі призовників та мобілізаційних ресурсів формуються нові підрозділи військ, які направляються на територію України. Однак застосування таких військ переважно є неефективним. Про це заявив представник ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький.
За словами Скібіцького, російські військкомати викликають військовозобов’язаних, вони підписують контракти, після чого формуються нові підрозділи та направляються на територію України.
«Наскільки ефективне застосування таких військ – це вже показують бойові дії. В багатьох випадках це не є ефективно, але ми реально розуміємо, що на сьогодні ресурси, які стосуються найбільш боєздатних батальйонно-тактичних груп Російська Федерація вичерпала», - додав представник ГУР.
Однак, він зазначив, що в РФ ще достатньо резервів для того, щоб відправляти на територію України.
Також Скібіцький підтвердив інформацію про пригніченість та депресивний морально-психологічний клімат в підрозділах військ РФ.
За його словами, найбільш пригнічений моральний стан – у військовослужбовців 1 та 2 армійських корпусів з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, оскільки саме там відбувається примусова мобілізація.
Непідготовлений особовий склад, який по суті не має бойового досвіду, спрямовується зараз на найбільш важливі напрямки.
«Крім того, ті резервісти, які направляються на територію України з РФ, особливо з її центральних регіонів, східних регіонів, вони просто їхали й думали, що їдуть заробляти гроші, а тут їх по суті зустрічає потужний опір ЗС України, сил оборони, територіальної оборони та всього населення України», – розповів Скібіцький.
Він також повідомив, що замість отримання грошей, окупанти повертаються додому в мішках для трупів, що сильно впливає на моральний стан російських військових.
Морально-психологічний стан російських військовослужбовців, залучених до воєнних дій в Україні, лишається значною проблемою вищого керівництва. Збільшення кількості батальйонно-тактичних груп не може вплинути на виконання поставлених перед ними завдань, заявили в Міністерстві оборони США.