Росія відмовилася від будь-яких домовленостей з Україною у справі Надії Савченко, а також інших політв'язнів. За словами посла з особливих доручень МЗС Дмитра Кулеби, звільнити українську льотчицю з російського СІЗО можна лише за допомогою міжнародного тиску, передає з прес-конференції "Інтерфакс-Україна".
"Якщо ми починали з розуміння, що (з РФ) можна домовитися, знайти компроміси і форми, то зараз ми знаходимося на позиції, що тільки всеосяжний системний і безперервний тиск і знаходження питання Савченко та інших політв'язнів у порядку денному всіх переговорних процесів - це шлях до перемоги", - запевнив Кулеба.
Кулеба вважає, що моральним обов'язком кожного посла в різних державах світу є активне залучення до звільнення політв'язнів.
"Росія зайняла позицію "ні - тому що ні". Значить, нам треба створювати такі дипломатичні комбінації і міжнародні обставини, в яких звільнення Савченко та інших політв'язнів будуть в інтересах самої РФ", - зазначає дипломат.
Посол з особливих поручень МЗС Дмитро Кулеба розповів про роботу щодо звільнення Савченко на трьох рівнях.
"Перший - політичний: ми тримаємо цю проблематику в порядку денному всіх переговорів. Другий - юридичний: взаємодія з адвокатами. Третій - публічний: ці імена повинні бути постійно на слуху", - розповів Кулеба. Нещодавно іноземні посли в Україні зустрілися з родичами політв'язнів.
"Ми працюємо вже не тільки на дипломатичному, а на емоційному рівні: тому що коли виступала мама Геннадія Афанасьєва, не стримуючи сліз, вже самі іноземні дипломати були емоційно зарядженими", - додав Кулеба.
Раніше МЗС України в черговий раз закликало світову спільноту посилити тиск на Кремль для звільнення Савченко та повернення її в Україну.
9 березня відбулася міжнародна акція на підтримку незаконно утримуваної в РФ української льотчиці в європейських столицях та інших містах різних країн.
Уряд Німеччини закликав Росію "негайно" звільнити Надію Савченко, адже її утримання протягом 20-ти місяців суперечить міжнародним стандартам.
Польський сейм одноголосно прийняв резолюцію з вимогою звільнити українську льотчицю й народного депутата, а також інших громадян України, примусово вивезених у Росію.
Донецький міський суд Ростовської області оголосить дату винесення вироку Надії Савченко 21-22 березня. Російський прокурор просить для української льотчиці 23 роки колонії загального режиму й 100 тисяч рублів штрафу.