Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що РФ може розпочати новий наступ приблизно на річницю повномасштабного вторгнення в Україну. Кремль міг мобілізувати 500 тисяч військових. За його словами, окупанти можуть спробувати здійснити наступ на двох напрямках: на сході чи на півдні. Про це Резніков розповів в ефірі BFMTV.
Міністр оборони також закликав країни НАТО до подальшої військової допомоги Україні.
«Ми не можемо втрачати ініціативу. Ми думаємо, що оскільки вони (росіяни) живуть символікою, вони спробують щось зробити навколо 24 лютого», - сказав Резніков.
«Ми не недооцінюємо нашого ворога», - продовжив глава Міноборони, назвавши цифру «500 тисяч російських солдатів», мобілізованих Кремлем.
«Офіційно вони оголосили про 300 тисяч, але коли ми бачимо війська на кордонах, за нашими оцінками, їх набагато більше. Ми повинні бути готові», - додав він.
На думку міністра оборони України, російські війська «можуть спробувати здійснити наступ на двох напрямках: це може бути Донбас і це може бути південь» — сценарій, до якого готується Київ і який мотивує президента Володимира Зеленського та його уряд закликати союзників до нової військової допомоги.
«Ми говоримо нашим партнерам, що ми теж повинні бути готові якнайшвидше. Саме тому нам потрібна зброя, щоб стримувати ворога, адже на війні все тримається на ініціативі», - сказав Резніков.
Міністр оборони України подякував Франції за надання 12 нових гармат Caesar і наголосив на необхідності швидкого отримання Україною «повітряних засобів», а також закликав навчати українських пілотів на літаках, які можуть бути надані країнами-союзниками.
Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозує найближчі кілька тижнів загострення на фронті, щоб російському керівництву було про що звітувати до роковин повномасштабного вторгнення 24 лютого. За його словами, Росія прагне відзначитись перемогами до цієї дати.
Яких звісток нам чекати з фронту найближчими місяцями? Обидві сторони підтягнули резерви, посилили війська технікою, обидві практично готові до наступу. Хто наступатиме першим і нищитиме оборону противника рішучими проривними діями? Хто обере варіант оборонної операції, щоб ослабити противника в його наступі і потім долати в контрнаступальній операції? Про ключові фактори та передумови для прийняття доленосних рішень на фронті — у статті генерал-майора Сергія Савченка «11 місяців війни: боротьба за стратегічну ініціативу триває».