Росія має намір виробляти свою вакцину від коронавірусу "Спутник V", яка не пройшла необхідних сертифікацій і тестування, в Харкові на потужностях харківської фармкомпанії "Біолік".
Водночас там зазначили, що поки йдеться про виробництво для поставок вакцини в треті країни.
Видання «РБК-Україна» звернулося до "Біолік" за оперативним коментарем, але агентству запропонували подати запит, але компанія не надала на нього відповідь. Пізніше підприємство повідомило, що не укладало жодних контрактів на виробництво російської вакцини "Супутник V" або будь-яких інших вакцин проти коронавірусу.
"АТ "Біолік" як національний виробник вакцин технічно здатний здійснити виробництво вакцини від коронавірусу, але лише за наявності її державної реєстрації в Україні. На даний момент АТ "Біолік" не підписувало жодних контрактів, не отримувало ніяких трансферних технологій відносно виробництва вакцини "Супутник V", або будь-яких інших вакцин проти коронавірусу і ніколи не виробляли таких вакцин на технологічній базі компанії", — йдеться у заяві на сайті компанії..
В компанії наголосили, що можуть виробляти будь-який лікарський засіб "лише за умови його державної реєстрації".
У Державній службі з лікарських засобів і контролю за наркотиками виданню повідомили, що вперше чують про це і інформацією про можливий випуск російської вакцини не володіють.
Начальник відділу комунікацій Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Олександра Орлова заявила, що центр не впливає ні на фармацевтичний ринок, ні на виробництво вакцин.
"Єдине, що я можу стовідсотково сказати, що українців вакцинувати російською вакциною не будуть. Тільки тієї, яка буде кваліфікована ВООЗ", - зазначила вона.
Нагадаємо, Європейський Союз виділив 400 млн євро Фонду «COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX)», який забезпечить придбання в 2 млрд доз вакцини до кінця 2021 і України відібрали в список учасників цієї ініціативи. Вона зможе отримати до 8 млн доз вакцини.
Крім того, Україна хоче закупити британські тести і вакцину для боротьби з COVID-19, для цього вивчає можливість використання фінансових інструментів Експортно-кредитного агентства Великобританії (UKEF).
За словами Максима Степанова, Україна отримає вакцину від коронавірусу в кінці I кварталу - початку II кварталу (березень-квітень) 2021 року.
Детальніше про те, коли почнеться і як готуються в різних країнах світу до вакцинації, читайте в спеціальному матеріалі ZN.UA.