Резніков про закон "про дезертирство": "У нас відкрита війна. Стоїть питання виживання"

Поділитися
Резніков про закон © Міністерство оборони Великої Британії / Twitter
Основна його мета - збереження життів військовослужбовців і притягнення до відповідальності тих, хто на це заслуговує. 

Міністр оборони України Олексій Резніков підтримує так званий закон "про дезертирство". Під час телемарафону він зауважив, що обурення українців можна було б зрозуміти, якби зараз в державі був мирний час, проте в країні триває війна. 

"На початку моєї каденції ми домовилися, що я не вчитиму воювати Валерія Залужного і весь Генштаб. Це була ініціатива саме військових, командирів бригад, командирів ОТУ та ОСУ. Благали, благали, щоб внести ці зміни до законодавства, бо в певних ситуаціях є проблеми з дисципліною", – сказав Резніков.

Він додав, що "деякі люди" користуються цією ситуацією, в тому числі й росіяни використовують її у своїх пропагандистських цілях. 

"Навіть листівки розкидали, як і що потрібно зробити – кинути зброю... Були підбурювачі, їх проплачували. Служба безпеки це фіксувала. А далі ці люди уникали покарання. Тобто принцип невідворотності покарання не працював", – сказав глава Міноборони.

Він зауважив, що над цим законопроєктом працювали багато місяців, а головнокомандувач Валерій Залужний звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням підписати закон.

"Ті, хто обурений, – я, напевно, міг би їх зрозуміти, якби зараз був мирний час. У нас сьогодні йде відкрита війна. Стоїть питання виживання <…> Коли хтось дезертує та залишає поле бою, у цей момент його товариші гинуть. Це питання збереження життів наших військовослужбовців", – заявив Резніков. 

Нагадаємо, законопроєкт №8271 вже відправлено на підпис президента Володимира Зеленського. Він пропонує посилити покарання для військовослужбовців за невиконання наказів, дезертирство та інші порушення військової дисципліни. 

Які організаційні та структурні зміни потрібні для прискорення нашої перемоги над ворогом? Як зміцнювати лідерство у військах і що означає по-справжньому дбати про солдата на фронті? Про це у статті Юрія Бутусова "Як здобути перемогу у 2023-му: створення "петлі Бойда"для України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі