Міністр оборони України Олексій Резніков не став відкидати ймовірність повторного вторгнення в України з Білорусі, та він зазначив, що зараз головне питання полягає в тому, чи готовий Мінськ до залучення в новий наступ своїх військ, про що мріють у Кремлі.
"Ризик (вторгнення з Білорусі - ред.) завжди існує, коли в тебе недружній сусід. На жаль, Білорусь дозволяє бомбардувати, атакувати Україну зі своєї території, - нагадав міністр під час телемарафону. - Іранські дрони й літаки з крилатими ракетами, вони використовують з білоруських аеродромів. Вони це зробили в лютому цього року і почали наступ, в тому числі саме з РБ на Київ через Чорнобиль. Тому цей ризик, звісно, залишається".
Та Резніков пояснив, що в Міноборони насамперед оцінюють спроможність Росії створити з допомогою мобілізованих з січня по квітень ударне угруповання для здійснення цієї операції.
"Те, що в цьому будуть залучені саме білоруські сили - це вже друге питання. Територія Білорусі може бути використана як напрямок удару, якщо росіяни сформують там угрупування. Станом на сьогодні такого ударного угрупування не сформовано, - акцентує Резніков, наголосивши, що росіянам потрібен час, а коли вони почнуть готуватися - "ми обов'язково це побачимо". - Чи будуть використовуватися білоруси як солдати? Це мрія Кремля, я в цьому переконаний, тому і був цей візит (Путіна до Лукашенка - ред.). Але чи готове білоруське керівництво їх використовувати? Розуміючи, що рівень антиукраїнської пропаганди в РБ набагато нижчий, ніж в Росії".
Резніков відзначив, що у білорусів немає внутрішнього "покликання", аби воювати з українцями.
"Звісно, вони військові, вони виконають наказ, але що буде далі після перетину українського кордону - для них однозначності немає. Тому, я вважаю, що це не в інтересах керівництва Білорусі втратити свій військовий потенціал. Тому мажмо надію, що вони все ж таки продовжуватимуть тримати цей баланс. Ризики є, звісно, маємо оцінювати серйозно, тому ми готові", - підсумував Резніков.
Нагадаємо, військово-політичне командування України попереджає, що Росія у 2023 році готується провести новий наступ на Україну. Найоптимістичніший варіант - якщо це відбудеться у лютому-березні. При цьому головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначає, що наразі незрозуміло, на якому саме напрямку це відбудеться. Тож він не відкидає того, що окупанти будуть знову намагатися захопити Київ, розпочавши операцію зі сторони Білорусі.
19 грудня вперше за останні три роки російський лідер Владімір Путін відправився у Мінськ, аби провести перемовини з тамтешнім диктатором Аляксандром Лукашенком.Найімовірніше, що там він хотів схилити самопроголошеного президента РБ до безпосередньої участі у війні проти України, проте аналітики Інституту вивчення війни США вважають, що Путіну це не вдалося.