В Україні військовослужбовці можуть зарезервувати квитки на потяги «Укрзалізниці». Для цієї категорії громадян компанія виділяє спеціальну бронь. У пресслужбі «Укрзалізниці» розповіли, як військові можуть скористатися цією послугою.
У компанії зазначили, що розподіленням цих броней займаються військові комендатури – мінімум чотири купейних та чотири плацкартних місця на кожному рейсі, які використовуються.
Такі квитки йдуть у вільний продаж виключно після того, як всі заявки від військових уже задоволені. Відбувається це не раніше, ніж за шість годин до відправки поїзда, щоб навіть у випадку потреби день-в-день наші захисники та захисниці могли такою бронею скористатись.
Як придбати квитки за «військової» броні
Для цього потрібно:
- звернутись до чергового по вокзалу, який спрямує пасажира до військової комендатури (комендатури знаходяться у Львові, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, ст. ім. Т. Шевченка, Знамʼянці, Одесі, Миколаєві, Подільську, Харкові, Полтаві, Конотопі, Києві, Житомирі, Козятині, Жмеринці, Дніпрі, Запоріжжі та Покровську) або зателефонувати до Контактного центру «Укрзалізниці» на спеціально виділену гарячу лінію за номером 0 800 503 222: оператори детально проконсультують пасажира по всьому процесу;
- у військовій комендатурі пасажиру по предʼявленню військового квитка та документа, що підтверджує необхідність здійснити поїздку саме в конкретний день (посвідчення про відрядження, відпускний квиток), видадуть талон на придбання квитка;
- цей талон треба предʼявити касиру у спеціалізованій касі для військовослужбовців або в будь-якій касі на будь-якому вокзалі. За цим документом пасажиру виведуть з-під спеціальної броні квиток і тут же його можна придбати.
У компанії пояснили, що якщо в місті, де знаходиться військовий, немає комендатури — скористатись спеціальною бронею можна також у всіх касах за предʼявлення ВПД, який дає право на безкоштовну поїздку. Отримати відповідний документ військовослужбовці можуть у своїх частинах.
Раніше ми писали, що «Укрзалізниця» поновила рейс з Рахова до Валя-Вішеулуй в Румунії, який не курсував понад сім років.