Reuters: Козак запевняв Путіна, що домовився з Україною про відмову від НАТО і у війні немає потреби

Поділитися
Reuters: Козак запевняв Путіна, що домовився з Україною про відмову від НАТО і у війні немає потреби © Офіційний сайт Кремля
Попри те, що попередня угода Козака з Києвом нібито задовольняла вимоги Кремля, російський автократ відкинув її, тому що «змінив свої плани на ходу».

На початку війни Головний представник Владіміра Путіна з питань України запевняв російського автократа, що вже домовився з Києвом про попередню угоду, яка задовольнить російські вимоги. Україна повинна була відмовитися від вступу в НАТО.

Але Путін відкинув це і наказав продовжити воєнну кампанію, - повідомляє Reuters з посиланням на трьох людей, близьких до влади Росії. Інформаційна агенція з’ясувала, що Дмітрій Козак запевняв Путіна, що угода, про яку він домовився, прибирає будь-яку потребу в широкомасштабній окупації України. Він рекомендував російському автократу прийняти цю угоду.

Перед початком вторгнення Путін неодноразово скаржився на те, що НАТО і його військова інфраструктура наближається до російських кордонів. Тому що альянс приймає нових членів у Східній Європі. І тепер він готуєтьс «затягнути» на свою орбіту Україну. Публічно Путін заявляв, що це представляє екзистенційну загрозу для Росії. І саме тому він нібито був змушений реагувати. На початку російський автократ підтримував переговори. Але коли Козак представив йому угоду, яка передбачала поступки з українського боку, Путін дав чітко зрозуміти, що цього не достатньо. І що тепер він хоче анексувати частини української території. Тож угоду відкинули.

«Це не має нічого спільного з реальністю. Нічого з цього не відбувалося. Абсолютно некоректна інформація», - сказав прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков у відповідь на запит Reuters прокоментувати нові деталі.

Козак не відповів на прохання агенції надати коментар. Радник президента України Михайло Подоляк сказав, що Росія використала переговори як димову завісу для підготовки вторгнення. Втім, він не відповів на питання про деталі переговорів. Він також не підтвердив існування будь-якої попредньої угоди.

«Зараз ми чітко розуміємо, що російська сторона ніколи не була зацікавлена в мирному рішенні», - сказав Подоляк.

Двоє з трьох співрозмовників Reuters сказали, що зусилля, націлені на фіналізацію угоди, почалися невдовзі після початку вторгнення 24 лютого. Через кілька днів Козак був переконаний, що у нього була домовленість з Україною щодо ключових умов, яких добивалася Росія. Він рекомендував Путіну підписати угоду.

«Після 24 лютого Козак отримав карт-бланш. Йому дали зелене світло щодо угоди… Але все скасували. Путін просто змінив плани на ходу», - сказав один зі співрозмовників, наближений до влади Росії.

Існує й інша версія подій, про яку розповіло Reuters третє джерело. Згідно з нею, Козак представив Путіну угоду перед вторненням. Але російський президент її відкинув. У Козака були хороші можливості для ведення мирних переговорів. Тому що з 2020 року Путін призначив його як відповідального за діалог з Україною щодо Донбасу. Також він був присутній в Єкатеринському залі, де за три дні до вторгнення Путін зібрав військове командування, начальників спецслужб і ключових помічників для проведення засідання Ради безпеки РФ. Державне телебачення записувало цю зустріч в тій частині, коли Путін озвучував свій план формального визнання так званих «республік» на сході України.

Коли камери покинули зал, Козак висловився проти того, щоб Росія робила будь-які кроки для ескалації ситуації з Україною, - сказали Reuters двоє з трьох джерел. Ще один співрозмовник агенції, який брав участь у переговорах після початку вторгнення, що діалог провалився на початку березня, коли українська сторона зрозуміла, що Путін збирається продовжувати широкомасштабне вторгнення. Через шість місяців після початку війни Козак залишається на свой посаді заступника голови адміністрації президента РФ. Але він більше не займається питаннями України, що підтвердили шість джерел.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі