Кабінет Міністрів України затвердив реорганізацію державного оборонного концерну "Укроборонпром" в акціонерне товариство, а також погодив трансформацію 43 його стратегічних підприємств-учасників у господарські товариства.
Усі вони будуть під 100% контролем держави, повідомляє пресслужба концерну.
"Концерн припинить своє існування і трансформується в акціонерне товариство, 100% акцій якого належать Україні. Державні унітарні та казенні підприємства Укроборонпрому будуть реорганізовані на господарські товариства – акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, – які також будуть під 100% контролем держави", – написав голова "Укроборонпрому" Юрій Гусєв.
Узгоджена трансформація концерну дозволить подолати технологічний розрив між державним сектором вітчизняного ОПК та провідними світовими оборонними компаніями, уточнив Гусєв.
В "Укроборонпромі":
- запроваджується модель корпоративного управління на підприємствах – згідно зі стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – яка дозволить мінімізувати корупційні ризики та політичний тиск;
- спрощується трансфер новітніх технологій, необхідних для виробництва сучасного високотехнологічного озброєння та військової техніки для потреб Збройних Сил України;
- планується створення спільних проектів, програм та підприємств із закордонними партнерами з країн-партнерів, що відкриє нові можливості для підприємств ОПК України.
Так "Укробронпрому" буде простіше залучити інвестиції, зокрема й іноземні, для модернізації свого виробництва та запровадження необхідних інновацій.
21 грудня 2020 року глава концерну підписав наказ про початок його корпоратизації. 29 січня 2021 року реформування держконцерну схвалила Верховна Рада. Внаслідок трансформації в концерні залишиться 65 підприємств.
13 липня Верховна Рада проголосувала за реформування ДК "Укроборонпром", а 1 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу державного оборонного концерну "Укроборонпром".
Повідомлялося, що в результаті реформування концерну з'являться два самостійні холдинги. У рамках корпоратизації концерн буде поділено на різні бізнес-одиниці. 65 найперспективніших підприємств увійдуть до новоствореного оборонного холдингу. Очікується, що процес створення холдингу та нових бізнес-одиниць має бути завершений у 2021 році.
Фонду держмайна для подальшої приватизації буде передано 18 об'єктів "Укроборонпрому", ще один об'єкт ("Українська авіаційна транспортна компанія") – передадуть до Міноборони.
Також повідомлялося, що Зеленський призначив заступником Єрмака члена наглядової ради "Укроборонпрому".