"2020-й рік (запланований рік закінчення реконструкції) це крайній термін. Я так розумію, що при необхідності, у розумних межах, це буде прискорено. Головне, що прийнятий відповідний закон в Україні, про передачу у використання, не у власність, а в користування, цієї церкви Вселенського патріархату", - заявив Павленко під час брифінгу в Києві.
За його словами, ставропігія (представництво) буде підтримувати двосторонні контакти з незалежною українською церквою. Павленко також зазначив, що представництво Вселенського патріархату буде встановлювати контакти з іншими православними церквами.
"Після обрання предстоятеля він звернеться до інших православних церков щодо визнання і тут взаємодія та підтримка матері-церкви також буде важливою... і після визнання сприяння матері-церкви буде також важливо", - додав Павленко.
Він зазначив, що представництва Вселенського патріархату різного рівня є в багатьох державах з незалежними православними церквами.
"Часто доводиться чути, що інші помісні церкви нібито не сприймають створення незалежної української церкви. Це не так. Ми бачимо, що більшість помісних церков зайняли позицію нейтрально - позитивного очікування. І після того, як все відбудеться згідно з канонами... пройде процес встановлення контактів між новою українською церквою й іншими православними церквами", - розповів Павленко.
За його словами, держава разом з українським товариством зробить все можливе для того, щоб цей процес був мирним і добровільним.
"І у нас вже скоро буде позитивна новина про те, що тисячолітній процес розвитку Православ'я в Україні отримає кульмінацію - буде створена незалежна автокефальна церква", - підсумував Павленко.
Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська", згідно з яким Андріївська церква буде передана в постійне користування Вселенському патріарху. Зокрема там здійснюватимуть богослужіння представники Константинопольського патріарха в Києві.
Ініціатор законопроекту президент Петро Порошенко вважає, що передача храму буде сприяти прискоренню отримання Томосу та визнання Світовим Православ'ям помісної Православної Церкви України.