У п'ятницю, 26 серпня, відбувся розподіл бюджетних місць у вищих навчальних закладах для абітурієнтів, які вступають у 2019 році, повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки України. Про те, чи отримав вступник рекомендацію до зарахування на бюджет, можна дізнатися у власних електронних кабінетах.
"Орієнтовно з 16-ї години в електронних кабінетах з'являтимуться рекомендації на бюджет – загалом їх отримали 60 354 вступники на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування). Розподіл місць відбувся сьогодні, 26 липня 2019 року, за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення", - йдеться у повідомленні МОН.
Зазначено, що у тих вступників, які отримали відповідну рекомендацію, навпроти однієї із заяв статус зміниться на "Рекомендовано до зарахування". Рекомендація надається лише на одне бюджетне місце, за однією заявою.
"Таким вступникам треба до 18-ї години 31 липня виконати вимоги до зарахування та особисто принести до вишу оригінали документів", - додали у міністерстві.
Зокрема абітурієнти мають принести такі документи:
- копію документа, що посвідчує особу;
- оригінал документа про освіту та додаток до нього;
- копію військово-облікового документа (крім випадків, передбачених законодавством);
- сертифікати ЗНО;
- чотири кольорові фото 3Х4;
- інші документи, що передбачені Правилами прийому конкретного закладу.
Абітурієнтів, які виконають ці вимоги, мають зарахувати до вищого навчального закладу до 12:00 1 серпня. Якщо вступника зарахують до того чи іншого вишу, то в його електронному кабінеті статус заяви має змінитися на "Включено до наказу".
"Якщо вступник не виконає вимоги до зарахування до 18-ї години 31 липня, то його рекомендація на бюджет анулюється, а заява набуває статусу "Виключено зі списку рекомендованих". Уся інформація відображається в електронних кабінетах вступників, а також на офіційному ресурсі https://vstup.edbo.gov.ua/", - пояснили в МОН.
Окрім того, до 9 серпня триватиме переведення на вакантні місця бюджету – це будуть ті місця, правом вступу на які не скористаються рекомендовані на них абітурієнти. Принести документи, які дозволять скористатися правом переведення, необхідно не пізніше 6 серпня.
За всіма спеціальностями право на переведення мають абітурієнти, в кого є передбачені законом пільги
"Зокрема, першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Наступні категорії, переведення яких залежить від конкурсного бала, – діти учасників АТО, особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, діти шахтарів (певні категорії), внутрішньо переміщені особи, діти з багатодітних сімей (5 і більше) тощо", - повідомили у відомстві.
Також переведеними можуть бути абітурієнти на спеціальності, яким надається особлива підтримка.
"Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій. Важливо, що для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов'язково мають бути зараховані на контракт", - підсумували в МОН.
Раніше в МОН назвали ТОП-5 внз, які обирають абітурієнти.
Обсяг державного замовлення на технічні спеціальності у вищих навчальних закладах може бути збільшений. Проект постанови вже підготовлено, прораховано і передано МОН на розгляд вищих органів влади.
Міністерство освіти і науки підготувало проект постанови про обсяг держзамовлення у вищі навчальні заклади. У цьому році збільшено держзамовлення на технічні спеціальності.