Реєстр об'єктів критичної інфраструктури: чи може до нього потрапити бізнес

Поділитися
Реєстр об'єктів критичної інфраструктури: чи може до нього потрапити бізнес © Pixabay
Роз'яснення дали у Держспецзв'язку.

В Україні власники бізнесу та установ, які надають життєво важливі послуги для населення, можуть розпочати процес визнання об’єктів чи окремих елементів виробництва об’єктами критичної інфраструктури. Про це пише пресслужба Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Хто з бізнесу може потрапити до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури

Включення до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури дозволить з допомогою держави посилити захист установи і підвищити власну стійкість. У Держспецзв'язку наголосили, що це може зробити як приватний бізнес, так і державні та комунальні підприємства та заклади.

Секторальні органи відповідно до закону складають секторальні переліки об’єктів критичної інфраструктури, а після звернень операторів критичної інфраструктури категоризують їх і подають інформацію для включення таких об’єктів до Реєстру. У відомстві додали, що ця робота зараз триває. Але ініціативність бізнесу прискорить процес внесення таких об’єктів до Реєстру.

«Нам потрібно бачити всю картину. Якщо ми знаємо про всі об’єкти критичної інфраструктури, тоді можемо планувати їхній захист та координувати для цього роботу державних органів для захисту таких критичних об’єктів. Ми маємо шість проєктних загроз національного рівня, серед яких, зокрема, повітряні удари та кібератаки, і наше спільне із бізнесом завдання – від них захиститися», – наголосив заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій.

У відомстві зауважили, що власникам бізнесу, які прагнуть потрапити до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, необхідно перевірити, чи відповідають вони критеріям таких об’єктів, виписаних в урядовій постанові №1109. Після цього слід звернутися до робочої групи з категоризації об’єктів критичної інфраструктури в секторальному органі.

Далі робоча група вивчає документи і присвоює об’єкту критичної інфраструктури відповідну категорію на основі розрахунку згідно з методикою, затвердженою Урядом. Після цього подає повідомлення та документи уповноваженому органу у сфері захисту критичної інфраструктури для включення об’єкта критичної інфраструктури до Реєстру.

«Після включення об’єкта критичної інфраструктури до Реєстру Держспецзв’язку повідомляє про це секторальний орган, який подавав відповідне повідомлення. Бізнес зі свого боку може дізнатися про включення до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури у секторальному органі, куди подавав документи», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що Україна потребує більше засобів протиповітряної оборони, зокрема, для захисту АЕС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі