Рейдерство і шахрайство: ДБР повідомило причину обшуків у Мін'юсті

Фото Відео
Поділитися
За даними слідства, адвокат і співробітники Міністерства юстиції шахрайським шляхом виманили у підприємця 400 тисяч гривень.

Співробітники Державного бюро розслідувань приходили до Міністерства юстиції в четвер, 18 червня, щоб здійснити виїмку документів у рамках кримінальної справи про шахрайство. За даними слідства, адвокат разом зі спільниками з Мін'юсту заволодів 400 тисячами гривень бізнесмена, повідомили в ДБР і Київській міській прокуратурі 18 червня.

До правоохоронців звернувся керівник деревообробної компанії, який у січні 2021 направив дві скарги до Колегії Міністерства юстиції з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Мін'юсту (Офіс протидії рейдерству). Заявник скаржився на дії приватних нотаріусів, які незаконно переоформили на іншого власника нерухомість компанії.

За даними слідства, адвокат вступив у змову із колегою і невстановленими співробітниками Офісу протидії рейдерству та почав вимагати в бізнесмена гроші за прискорення розгляду його скарг. При цьому, як стверджують у ДБР, у зловмисників не було ні можливостей, ні наміру допомагати підприємцю.

У рамках слідчих дій оперативники задокументували понад 10 зустрічей адвокатів і підприємця. 17 червня одного з адвокатів затримали при отриманні 10 тисяч доларів. Того ж дня відбулися обшук і виїмка документів в Офісі протидії рейдерству Мін'юсту.

Затриманому адвокату вручили повідомлення про підозру, прокуратура готує клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу.

Дії адвокатів і їх спільників попередньо кваліфікували як шахрайство в особливо великих розмірах у складі групи (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу). Якщо провину підозрюваних доведуть у суді, їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

За даними «Української правди», йдеться про деревообробну компанію «Роїк», а затриманий - це представник адвокатського об'єднання «Цезар» Олександр Світличний. Він також є членом комітету з питань захисту бізнесу і інвесторів в Національній асоціації адвокатів, а об'єднання «Цезар» активно співпрацює з Офісом протидії рейдерству.

Адвокат Масі Наєм повідомив, що Світличний працює з компанією «Інвестохілс Веста», пов'язаною з Павлом Фуксом, на якого накладено санкції РНБО. За словами Наєма, адвокати «Інвестохілс Веста» пов'язані з рейдерською атакою на словацьких інвесторів.

«З колегою Світличним ми перетнулися в справі про рейдерську атаку на наших клієнтів - інвесторів зі Словаччини. Історія банальна - іноземного інвестора за ніч позбавляють законного права власності так звані «чорні нотаріуси»... Ця справа давно вийшла на міжнародний рівень. Посол Словаччини неодноразово піднімав це питання на державному рівні. На жаль, проблему досі не вирішено. Але мені дуже важливо, щоб розслідування у справі колеги-адвоката показало, чи винен він у інкримінованому йому злочині. Може це просто помилка», - написав Наєм у Facebook ввечері в п'ятницю.

Згідно з даними Опендатабот, в Україні   щорічно відбувається близько 400 рейдерських захоплень, а за останні сім років було зафіксовано 3242 випадків рейдерства. У більшості випадків у схемах задіяні "чорні" реєстратори, які мають доступ в баз Мін'юсту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі