Реформа охорони здоров'я повинна стати пріоритетом для України - Atlantic Council

Поділитися
Реформа охорони здоров'я повинна стати пріоритетом для України - Atlantic Council Україна повинна дати старт медичній реформі. © e.kryzhanivsky / Depositphotos
Експерт вважає, що реформа української медицини допоможе трансформувати Україну в цілому.

В червні парламент 3 у першому читанні дав зелене світло закону про реформу системи охорони здоров'я. В нинішньому стані вона поєднує найгірші радянські практики і пост-радянську корупцію, лишаючи українців з дуже невеликим вибором профілактики і своєчасного лікування хвороб чи ушкоджень.

Цієї осені в українського парламенту випадає шанс нарешті ухвалити законопроет у другому читанні і дати старт змінам.

Про це на сторіках The Atlantic Council пише експерт Майкл Джетто. Автор зауважує, що законопроект про медичну реформу змінює зламану систему охорони здоров'я в Україні щонайменше в чотирьох напрямках.

По-перше, згідно із законопроектом, українці отримають вигоди від урядової системи страхування, яка буде покривати широкий спектр медичних послуг. Пацієнти, які страждають від хронічних захворювань, таких як астма, діабет другого типу і серцевосудинні захворювання, не повинні будуть купувати ліки за власний рахунок. Державне медичне страхування буде покривати ці витрати. А запровадження рекомендованої ціни - практика, яка поширена в усьому світі - повинне захистити пацієнтів і державу від маніпуляцій.

По-друге, реформа передбачає запровадження контрактів між пацієнтом і сімейним лікарем. Це дозволить щороку переглядати вартість медичних послуг і, що важливіше, покладе відповідальність як на тих, хто надає медичні послуги, так і на пацієнтів. На думку автора, українці розуміють, що розраховувати на суто державне фінансування медицини не можливо. А укладання контрактів дозволить гнучно визначити вартість різного спектру медичних послуг.

По-третє, лікарі і медичні професіонали нарешті почнуть заробляти більше. Це дозволить зберегти найкращих медиків в Україні. Зарплати сімейних лікарів зростуть на 30%, а для лікарів, які користуються попитом, може і на більше. Це, на думку експерта, важливо в Україні, де лікар отримує близько 200 доларів на місяць.

По-четверте, державні субсидії будуть спрямовані для допомоги 1,8 мільйону внутрішнього переміщених людей в отриманні медичного догляду і забезпечення. Також заходи в рамках пакету реформ передбачають популяризацію здорового способу життя. Державне ж страхування точно піде на користь громадянам країни, 90% з яких не мають будь-якого страхування.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у 20% українців за останній рік вимагали хабар в медичних установах, абсолютна більшість українців (88%) заявили, що лікування для них і їх сім'ї обходиться дорого або дуже дорого.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі