Повномасштабна війна Росії проти України може розтягнутися на роки, попередив командир бригади "Азов" Денис "Редіс" Прокопенко. У своєму дописі на сторінці в Facebook він наголосив, що громадяни країни повинні визначитися, як саме вони стануть на шлях боротьби - зі зброєю у руках на фронті, або працюватимуть на оборонку держави в тилу.
Командир погоджується з тим, що невизначеність в питаннях війни тисне і на цивільних, і на військових. Втім, абсолютно точно зрозуміло, що агресор не відмовиться від своїх цілей і не відпустить нашу країну зі своєї сфери впливу.
"Редіс" наголосив, що війна триватиме, доки українці зможуть чинити опір. Будь-які перемир'я та домовленості - це перерва, яка дасть агресору змогу підготуватися до наступної атаки. Тому, продовжив військовий, здатність у критичний момент мобілізувати всі необхідні ресурси та працювати на межі надлюдських можливостей не має поступово переростати в байдужість та безініціативну стабільність українців.
"На жаль, чимало людей в Україні та за кордоном досі відмовляються сприймати безжальну реальність такою, якою вона є. Дехто намагається запевнити себе, що все от-от закінчиться саме по собі. Хтось навпаки — кам'яніє від однієї думки, що мир в Україні може настати ледь не через десятиліття, - пише "Редіс". - Окремо підливають масла у вогонь російські інформаційно-психологічні атаки, спрямовані на деморалізацію українського суспільства: мовляв, Україна не витримає тривалого марафону, армія та волонтери втомляться та зламаються.
Командир наголосив, що ліки проти зневіри, паніки та апатії - активне залучення "до історичних процесів, які тривають тут і зараз".
"Ті, хто досі не задіяний на службі в Силах оборони, мають зробити свідомий вибір: взяти до рук зброю, поповнивши ряди військових, або стати для армії надійним тилом, який працює на підтримку обороноздатності країни. Ця війна надовго. Вона може тривати роками. Від нас залежить, що саме ми робимо щодня, щоб наблизити нашу перемогу", – резюмував командир "Азову".
Як нам сконцентруватися, аби вистояти, а також які є можливі сценарії розвитку подій? Про це — у статті Євгена Шибалова "Епоха нормальних пацанів".