"Райські документи": Екс-"регіонал" замовив через офшор яхту за 13 мільйонів євро

Поділитися
"Райські документи": Екс-"регіонал" замовив через офшор яхту за 13 мільйонів євро Пригодський знайшов спосіб не платити ПДВ в ЄС при купівлі яхти © antikor.com.ua
Купівля через мальтійську фірму дозволила Антону Пригодському заощадити майже третину від вартості судна.

Один з колишніх соратників екс-президента України Віктора Януковича, депутат Верховної Ради VI і VII скликань від "Партії регіонів" Антон Пригодський замовив через мальтійську офшорну компанію 37-метрову яхту Santa Matia T вартістю більше 13 мільйонів євро.

Інформація про це міститься в архіві Paradise Papers, доступ до якого отримали міжнародні асоціації журналістів-розслідувачів, повідомляє Hromadske.ua.

За даними журналістського розслідування, восени 2013 року Пригодський зареєстрував на Мальті компанію TUC Limited, а наступного року на її рахунках з'явилися понад 5,5 мільйонів євро.

Журналісти звернулися до суднобудівної компанії в Нідерландах під виглядом клієнтів з України і дізналися, що орієнтовна вартість яхти Santa Matia T становить 13,2 мільйона євро без ПДВ, який у цьому випадку складатиме 30% від ціни судна.

Вартість яхти Santa Maria T перевищує 13 мільйонів євро без ПДВ
Вартість яхти Santa Maria T перевищує 13 мільйонів євро без ПДВ
Van Der Valk Shipyard

Згідно з європейським законодавством, щоб судно отримало право ходити у водах Євросоюзу, його власник повинен заплатити ПДВ на території ЄС. Замовлення яхти через мальтійську фірму дозволило замовнику не робити цього.

Навесні 2017 року Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.

Їх назвали Paradise Papers"Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.

У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі