Ратифікація Римського статуту дозволить ефективніше розслідувати злочини Росії в Україні — правозахисники

Поділитися
Також ратифікація посилить дипломатичний тиск на РФ.

Повномасштабне військове вторгнення Російської Федерації до України повною мірою активувало механізми притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні на території України з 2014 року. Про це йдеться в проєкті ЄС «Право-Justice», Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру прав людини ZMINA, Асоціації правників України та Регіонального центру прав людини.

Зазначається, що організації підтримують ратифікацію Римського статуту, який є основою основ міжнародного кримінального права.

"Ратифікація Римського статуту дає Україні всі переваги держави-учасниці, зокрема розширені можливості ефективного впливу на процес розслідування, а також, у ширшому розумінні — глибшої інтегрованості з органами Міжнародного кримінального суду", - йдеться в повідомлення. 

Також зазначається, що ратифікація Римського статуту стане важливою подією в посиленні дипломатичного тиску на Російську Федерацію та створенні реальних передумов для притягнення її військових до відповідальності за всі злочини, скоєні на території України з 2014 року.

"Ратифікація означатиме необхідність приведення Україною свого законодавство у відповідність до Римського статуту в частині визначення правової основи для ефективної взаємодії з Міжнародним кримінальним судом. Також до змісту Кримінального кодексу України обов’язково матимуть бути включені положення про злочини проти людяності та воєнні злочини, а до Кримінального процесуального кодексу України — щодо особливостей розслідування зазначених злочинів", - зазначають правозахисники.

Росія веде війну проти України вже 28-й день. Уже загинули понад 900 мирних жителів, серед яких більше сотні дітей. 12 мільйонів українців були змушені тікати зі своїх домівок в більш безпечні місця країни, кілька мільйонів стали біженцями за кордоном. Зруйновано тисячі об’єктів інфраструктури.

Міжнародний кримінальний суд уже почав розслідувати воєнні злочини Росії проти України. Процес розгляду прискорює те, що до Офісу прокурора МКС звернулися вже 39  держав-членів Римського статуту - їхні звернення розглядаються одразу. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі