Рада підтримала збільшення штрафу за невикористання ременів безпеки в п'ятнадцять разів

Поділитися
Рада підтримала збільшення штрафу за невикористання ременів безпеки в п'ятнадцять разів
Лише 15% українських водіїв користуються ременями безпеки.

Верховна Рада у першому читанні підтримала збільшення штрафу за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 гривні до 850 гривень. За відповідне рішення 18 вересня проголосували 240 депутатів.

"Це законопроект не для підвищення надходжень до бюджету, а для збереження життя. Адже відомо, що водії мотоциклів не користуються шоломами, водії не пристібають паски безпеки, а на дорогах гине повно людей", - заявив під час представлення законопроекту один із його авторів Антон Геращенко.

Він зазначив, що рівень користування ременями безпеки в Україні є найнижчим серед усіх країн Європи – за даними дослідження "За безпечні дороги", лише 15% водіїв користуються ременями безпеки. Для порівняння, у Франції 99% водіїв постійно використовують ремені безпеки, Чехії – 97%, Словенії – 93%, Польщі – 83 %.

Що стосується мотошоломів, то їхнє обов'язкове використання може знизити ризик загибелі до 40% і знизити ризик важких травм приблизно на 70%.

"Розмір даного штрафу (51 грнивень) є занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил. Встановлення державою такого незначного розміру штрафу створює у водіїв та пасажирів уявлення, що порушення цих норм є чимось дріб'язковим та несуттєвим, хоча наслідком є численні людські втрати. Сукупність цих факторів сприяє масовому ігноруванню користування ременями безпеки та мотошоломами, що призводить, в свою чергу, до збільшення кількості загиблих та травмованих на дорогах України", - зазначили автори закону.

Згідно із законопроектом, кошти від штрафів будуть спрямовані на збільшення безпеки на дорогах.

За офіційними даними Національної поліції України, щороку на дорогах України гине близько 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч. За цими показниками аварійності та наслідками дорожньо-транспортних пригод, Україна є одним із лідерів серед європейських країн.

Нагадаємо, у серпні заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий повідомив про те, що Кабінет міністрів України направив до парламенту законодавчі ініціативи МВС щодо підвищення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі