Верховна Рада затвердила указ в.о. президента3про часткову мобілізацію. Це рішення підтримали 275 народних депутатів з 308, зареєстрованих у залі засідань у понеділок.
Раніше, виступаючи на пленарному засіданні парламенту, спікер Верховної Ради, в.о. президента України Олександр Турчинов повідомив, що підписав цей указ "враховуючи продовження агресії в Автономній Республіці Крим, яку Росія намагається прикрити фарсом під назвою "референдум", який ніколи не буде визнано ні Україною, ні всім цивілізованим світом".
"Враховуючи всю цю небезпеку, я підписав указ про часткову мобілізацію", - сказав Турчинов.
Як підкреслив в.о. президента України, "ми робимо основу мобілізації у першу чергу на людях, які добровільно йдуть в армію, а також військових фахівцях, які проходили службу в армії. Безумовно, на дітей, яким виповнилося 18 років, ставка під час часткової мобілізації не робиться".
За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрія Парубія, 20 тис. осіб зараз призивають в Національну гвардію України, а частковій мобілізації підлягають ще 20 тис. громадян України.
Презентуючи законопроект з трибуни парламенту, секретар РНБО України висловив переконання, що терміни проведення часткової мобілізації будуть значно коротшими, ніж передбачається текстом указу.
Згідно з пояснювальною запискою до закону, необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію "обумовлена загостренням суспільно-політичної ситуації на Кримському півострові, неприхованою агресією, захопленням російською стороною частини території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя".
Часткову мобілізацію проводять на території всіх областей України, а також у м.київ. На території АР Крим та м.Севастополя мобілізацію здійснюють з числа громадян, які добровільно виявили бажання бути призваними на військову службу, в тому числі шляхом прибуття у військові комісаріати, військові частини.
"Указом створюють умови для переведення Збройних сил України, Національної гвардії України, інших військових формувань України, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на організацію і штати воєнного часу", - зазначається у порядку денному.
Мобілізацію проводять протягом 45 діб з дня набрання чинності названого указу.
Згідно з текстом указу, призов військовозобов'язаних, зокрема резервістів, і постачання транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України необхідно здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резервів.
"Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування організувати та забезпечити в установленому порядку: 1) своєчасне сповіщення і прибуття громадян, яких призивають на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; 2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням згідно з мобілізаційними планами", - йдеться в указі.
Разом з тим, Кабінет міністрів України має забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації.
Згідно зі ст. 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради належить "затвердження протягом двох днів з моменту звернення президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації". !zn
Читайте також:
В Секретаріаті Кабміну на тлі мобілізації ліквідували Управління оборонно-мобілізаційної роботи
Парубій не виключає примусової мобілізації в Національну гвардію
"Укроборонпром" продовжує постачання військового обладнання до РФ незважаючи на російську агресію