3 заборонила приватним охоронним підприємствам брати участь у вирішенні корпоративних суперечок.
Відповідний законопроект №0887 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств підтримав 241 депутат.
У пояснювальній записці зазначається, що "при вирішенні корпоративних суперечок між сторонами незалежним арбітром має бути держава, а значить, рішення суду повинні виконуватися тільки органами державної влади, оскільки приватні охоронні структури більш вразливі до впливу сторін процесу, ніж органи державної влади".
"Також, необхідно відзначити, що здебільшого в рейдерських атаках має місце ситуація, при якій до протиправного захоплення підприємств залучалися саме приватні охоронні структури", - уточнили автори закону.
Законопроект вносить новий пункт до статті 206 Кримінального кодексу, згідно з яким дії з захоплення підприємства, вчинені з участю персоналу охорони суб'єктів охоронної діяльності або вчинені організованою групою, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна.
"Реалізація положень проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств", у разі його прийняття, сприятиме зменшенню силових захоплень і запобіганню протиправного захоплення управління підприємствами, що у свою чергу повинно сприяти підвищенню довіри потенційних вітчизняних та іноземних інвесторів", - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту. !zn
Читайте також:
Арбузов став головним щодо захисту інвесторів від рейдерських захоплень
Рейдери розгромили будинок київської вчительки: стіни ламали три десятки чоловіків
У Криму рейдери намагалися захопити "Будинок творчості письменників імені Чехова"