Рада схвалила новий закон про вищу освіту

Поділитися
Рада схвалила новий закон про вищу освіту © Андрій Товстиженко, DT.UA
Законом скасовують ступінь кандидата наук, однак вводять такі ступені вищої освіти: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук.

Окрім того, Рада передбачила функціонування Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти як незалежної організації. Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту.

За прийняття в цілому законопроекту №1187-2 проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226.

Зокрема, парламент встановив п'ять ступенів, підготовку яких здійснюють вищі навчальні заклади: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук.

При цьому парламент визначив, що доктор філософії - це академічна і перша наукова ступінь, яка може виходити на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра.

Окрім того, Рада передбачила функціонування Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти як незалежної, саморегулівної організації, яка буде формувати вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти.

Членами цього агентства будуть всі виші, незалежно від форми власності.

Нацагентство буде формуватися з 25 осіб, з яких 2 - делегуються Національною академією наук, по 1 - з кожної Національної галузевої академії наук, 13 - обираються з'їздами з числа представників ВНЗ (9 - від державних вишів, 1 - від комунальних, 3 - від приватних), 3 - обираються спільним представницьким органом Всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, 2 - обирається з'їздом представників органів студентського самоврядування. Термін повноважень членів агентства - 3 роки.

Окрім цього, парламент встановив, що у всіх вишах має діяти студентське самоврядування, органи якого мають брати участь в управлінні вишами.

Зокрема, при узгодженні з органами студентського самоврядування повинні будуть приймати рішення про відрахування студентів і їхнє поновлення, переведення, призначення заступника декана факультету, заступника керівника вишу щодо взаємодії з органами студентського самоврядування.

Окрім того, Рада узаконила зовнішнє незалежне оцінювання знань як елемент системи прийому на навчання до ВНЗ.

При цьому парламент постановив, що прийом на навчання здійснюється за результатами зовнішнього оцінювання з урахуванням середнього бала документа про повну середню освіту.

Рада також визначила, що навчання у всіх вишах здійснюється державною мовою.

Проте виш має право приймати рішення про викладання однієї або декількох дисциплін англійською або іншими іноземними мовами, за умови забезпечення знань з відповідної дисципліни також і державною мовою. !zn

Читайте також:

Діти загиблих військових зможуть вступати до вишів поза конкурсом

Міносвіти планує повернути 12-річну школу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі