Рада сформувала тимчасову спецкомісію з питань статусу ветеранів

Поділитися
Рада сформувала тимчасову спецкомісію з питань статусу ветеранів Створена спецкомісія, яка займеться питаннями правового статусу ветеранів
Комісія складається із 12 депутатів, голова – Яна Зінкевич.

Народні депутати України сформували тимчасову спеціальну комісію з питань правового статусу ветеранів війни. Рішення схвалили 340 парламентаріїв на засіданні Верховної Ради в середу, 2 жовтня.

Спецкомісія займеться аналізом практики застосування законодавчих актів з питань правового статусу ветеранів війни, зокрема їх соціального захисту. Буде проаналізовано відповідність підзаконних нормативно-правових актів щодо статусу ветеранів законам України.

Створена ТСК може вносити на розгляд парламенту і комітету з питань соціальної політики, комітету з питань здоров'я нації пропозиції щодо планування розвитку законодавства у сфері прав ветеранів.

Комісія складається із 12 депутатів, голова – депутатка із фракції "Європейська солідарність" Яна Зінкевич, заступниця – депутатка від "Голосу" Леся Василенко.

Нагадаємо, що президентська партія "Слуга народу" вирішила об'єднати Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб із Міністерством ветеранів. Ветерани виступали категорично проти такого об'єднання, вважаючи різними стратегічні завдання кожного з напрямів, тепер об'єднаних під одним дахом. Об'єднане міністерство очолила Оксана Коляда.

У статті для DT.UA юристка ГО "Юридична сотня" Вікторія Лавренюк пише про те, що закон "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" суперечить сам собі. У статті 4 закон дає загальне визначення поняття "ветеран війни", згідно із яким ветеранами є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав; а в інших його статтях, де представлений конкретний перелік ветеранів, йдеться не тільки про безпосередніх учасників бойових дій. Безумовно, інші категорії також потребують підтримки від держави, але природа їх статусу різна, тому і підхід до надання підтримки повинен відрізнятися. Детальніше читайте у матеріалі "Хто такі українські ветерани?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі