Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, d підтримку документа проголосували 238 народних депутатів.
У пояснювальній записці до законопроекту стверджується, що прийняття закону є необхідним для забезпечення раціонального використання водних, паливно-енергетичних ресурсів, а також для забезпечення захисту прав споживачів у сфері комунальних послуг шляхом запровадження обов'язкового комерційного і розподільчого обліку теплової енергії, гарячої та питної води.
Документ передбачає обов'язкове обладнання всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж, систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії і води. Закон передбачає, що саме такі вузли обліку будуть використовуватися для комерційного обліку відповідних комунальних послуг.
Крім того, у багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, документ передбачає обов'язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподілювачів теплової енергії), які використовуються для розподілу показів будинкового приладу обліку.
Документ встановлює, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплоенергії та води), будуть здійснюватися виключно за даними комерційного обліку.
Раніше Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №4941-д "Про енергетичну ефективність будівель".
У лютому віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко у своїй статті для ZN.UA писав, що Верховна Рада ухвалила лише один з п'яти законів, необхідних для запуску в Україні Фонду енергоефективності. За його словами, законопроект №4901 "Про комерційний облік комунальних послуг" - вводить обов'язковий облік споживання ЖКП.
"Після його прийняття люди оплачуватимуть лише фактично спожиті послуги, а не нараховані зі стелі", - наголосив віце-прем'єр.
Детальніше читайте у статті "Тепла реформа: перевірка України на зрілість" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".