Розгляд проекту Державного бюджету на 2019 рік знову затягується - у засіданні Ради оголосили перерву для проведення консультацій. Проблема у тому, що народні депутати вже довгий час не можуть прийти до згоди у питанні низки поправок до проекту закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування і перегляду (№9260), передає УНІАН.
"Я запрошую голів фракцій до себе в кабінет", - оголосив голова Верховної Ради Андрій Парубій і додав, що оголошується перерва на 10 хвилин.
"Повинні встигнути до світанку, якщо ні - будемо працювати далі", - зазначив народний депутат Олег Винник, коментуючи терміни прийняття бюджету.
У свою чергу, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, виступаючи в Раді, закликав депутатів підтримати зміни до Податкового кодексу, передає "Укрінформ".
"Ми сьогодні розглядаємо надзвичайно важливий пакет законів – це Податковий кодекс та Держбюджет на 2019 рік. Це питання настільки серйозне, що його неможливо переоцінити. Я б хотів попросити кожного з вас, поставити інтереси держави вище, ніж які-небудь поправки, тому що коли ми починаємо боротися з поправками у нас виникають проблеми, які можуть призвести до серйозних кризових явищ... Якщо є правки, які не є конфліктними, давайте додамо їх до законопроекту. Але не змішуйте маленькі чиїсь інтереси з національним інтересом. Я б хотів, щоб ми сьогодні вийшли на фінальне голосування бюджету. Я думаю, що ви повинні все усвідомлювати, що відсутність бюджету сьогодні, призведе до того, що країна зайде в глибоку фінансову кризу", - підкреслив Гройсман.
Засідання розпочалося з розгляду змін до Податкового кодексу, після чого нардепи повинні перейти безпосередньо до прийняття Бюджету.
Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, які мають вдосконалити відносини між державним і місцевими бюджетами для цілей формування державного бюджету на 2019 рік. За ухвалення законопроекту №9084 у другому читанні і в цілому з низкою поправок проголосували 243 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів.